"محمدرضا یزدانی خرم" روز چهارشنبه تصریح کرد: موفقیت تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن و همچنین پیکارهای کشتی قهرمانی جهان در سال های آینده، در گروه توجه به نوجوانان و جوانان کشتی این کشور است.

وی افزود: توجه به نوجوانان و جوانان که اساس، پایه و رکن کشتی کشورمان هستند، به طور حتم تضمین کننده موفقیت کشتی آزاد و فرنگی ایران در میدان های مهم بین المللی در سال های آینده خواهد بود.

یزدانی خرم تاکید کرد: حرکت جدید و صعود امیدوارکننده کشتی ایران که از پیکارهای کشتی قهرمانی سال ۲۰۰۹ جهان در دانمارک آغاز شد، باید همچنان ادامه داشته باشد و مسوولان فدراسیون کشتی و اعضای کادرهای فنی تیم های ملی ایران در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

رییس فدراسیون کشتی در این زمینه و برای پشتوانه سازی کشتی کشور، به تشکیل اردوهای مقطعی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان ایران اشاره کرد و ادامه داد: اردوهای آمادگی نوجوانان کشتی آزاد و فرنگی کشورمان از چند روز قبل در تهران آغاز شده است.

اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان با شرکت ۴۰ کشتی گیر و زیرنظر "خلیل رشید محمدزاده" سرمربی تیم در مجموعه ورزشی برق تهران در میدان شهدا و اردوی تیم کشتی آزاد نوجوانان با شرکت ۴۰ کشتی گیر و زیرنظر "قدیر نخودچی" سرمربی تیم در اردوگاه حکیمیه تهران در منطقه تهران پارس برپا شده است.

یزدانی خرم در باره برنامه های برون مرزی برای تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران گفت: تا پیش از آغاز سال آینده، یک تورنمنت بین المللی کشتی در یکی از کشورهای جمهوری آذربایجان یا ترکیه برای شرکت نوجوانان کشتی کشورمان در نظر گرفته خواهد شد.

یزدانی خرم به تشکیل اردوی آمادگی تیم های کشتی آزاد و فرنگی جوانان ایران در خانه کشتی اشاره کرد و گفت: مرحله دوم اردوی آمادگی جوانان کشتی، پس از تعطیلی تاسوعا و عاشورای حسینی در خانه کشتی برپا خواهد شد.

رییس فدراسیون کشتی در مورد برگزاری دیدارهای پایانی لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی باشگاه های ایران اظهار داشت: برای میزبانی دیدارهای نیمه نهایی و نهایی این مسابقه ها، هیات های کشتی استان های تهران، مازندران، همدان و خراسان رضوی اعلام آمادگی کرده اند.

اما به احتمال بسیار، دیدارهای پایانی این مسابقه ها روز ۲۸ دی ماه در سالن ورزشی شهدای هفتم تیر تهران برگزار خواهد شد.