غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان ایران با اشاره به نشست روز شنبه اعضای كادر فنی این تیم با مسئولان فدراسیون كشتی اظهار داشت: خوشبختانه برای پیاده كردن برنامه های تیم ملی ایران، حمایت و پشتیبانی این فدراسیون را در كنار خود داریم.

وی در این خصوص ادامه داد: مبنا و محور تشكیل این جلسه، آینده نگری و جوانگرایی در تركیب تیم ملی كشتی آزاد ایران به منظور شركت در بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو چین و بازیهای المپیك ۲۰۱۲ لندن بود. محمدی با اشاره به این كه هدف، موفقیت در بازیهای آسیایی و بازیهای المپیك آینده است، شهامت و نهراسیدن از شكست در میدان های بین المللی را لازمه كار میدان دادن به جوان ترها دانست.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد ایران گفت: ما در ۲ میدان مهم پیش رودر چند ماه آینده - جام جهانی كشتی آزاد در جمهوری داغستان روسیه ومسابقه های آسیایی بزرگسالان در هندوستان - از وجود كشتی گیران جوان در همه وزن ها استفاده خواهیم كرد. وی گفت: برای ما در این ۲ میدان، نتیجه اصلا مهم نیست ولو این كه نتیجه حتی شكست باشد. قصد ما میدان دادن و میدان دیدن جوانان كشتی ما در مسابقه های جام جهانی و قهرمانی آسیا برای بازیهای آسیایی گوانگجو و بازیهای المپیك لندن است.

دارنده ۴ مدال نقره و برنز جهان در دهه ۹۰ میلادی در وزن های ۵۲ و ۵۵ كیلوگرم اضافه كرد: خوشبختانه مسئولان فدراسیون كشتی از جمله محمدرضا یزدانی خرم، محمدعلی صنعتكاران و عارف ربطی از ایده و تفكر ما كاملا استقبال كرده و حمایت خود را از مساله جوانگرایی و آینده نگری در تركیب تیم ملی ایران، دوباره اعلام كردند. او در ادامه یادآور شد: تیم منتخب كشتی آزاد ایران در مسابقه های بین المللی كشتی آزاد جام «یاشاردوغو» در تركیه كه در روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه برگزار خواهد شد، شركت می كند.

تورنمنت بین المللی جام یاشاردوغو در تركیه به عنوان یك جام مهم و معتبر بین المللی، مدنظر فدراسیون كشتی قرار گرفته است. محمدی در پایان خاطرنشان كرد: سال آینده، كار بسیار سختی را پیش رو داریم، حضور در پیكارهای كشتی قهرمانی جهان در روسیه و بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجوی چین، ۲ میدان بسیار مهم برای ما است.