"عبدالله زارع"یرنا افزود: امیدوارم که سازمانها و دستگاههای ذیربط با بسط و گسترش ورزش موجب جذب همه جوانان به این سمت شوند تا انحرافات و معضلات اجتماعی در جامعه کاهش یابد.

وی اظهار داشت: چنانچه هر فردی به سمت ورزش کشیده شود ضمن کاسته شدن تعداد معتادین، جامعه ای پویاتر، جوان تر و شاداب تر خواهیم داشت.

وی در خصوص کسب عنوان بهترین مربی کشتی از سوی فیلا تصریح کرد: این لطف خدا بود که پس از این همه سالهای طول و دراز چنین عنوانی را به من دادند.

زارع یادآور شد: الان همه جا پر شده که حمید سوریان با چهار عنوان قهرمانی شاگرد زارع بوده ولی من هیچ توقعی ندارم ، من فقط وظیفه ام را انجام دادم.

پدر کشتی شهرستان ری در خصوص انتخاب مربیان برتر از سوی فیلا نیز گفت: کار خیلی خوبی است که از سوی فیلا انجام می شود و این امر نشان می دهد فیلا به مربیانی که فعالیت می کنند و شاگردان خوبی را تحویل می دهند، توجه دارد.

وی به مربیان در همه رشته های ورزشی توصیه کرد: تلاش بیشتری از خود نشان دهند، چرا که تلاش بیشتر آنان موجب پیشرفت ورزش خواهد شد.

زارع در بخش دیگری حمید سوریان را یکی از استثنایی ترین کشتی گیران جهان دانست و گفت: وی در سنین جوانی و در یک سال چهار عنوان کسب کرد و اگر در المپیک پکن نیز با مشکل روبرو نمی شد به طور یقین صاحب مدال طلا بود.

وی خاطر نشان کرد: سوریان در المپیک لندن حتما مدال کسب خواهد کرد و وظیفه دولت و تربیت بدنی است که توجه زیادی به اینگونه ورزشکاران داشته باشد.

عبدالله زارع متولد سال ۱۳۰۴ شمسی در شهر ری ورزش کشتی را از سال ۱۳۲۸در این شهر آغاز کرد و در سال ۱۳۳۳ در مسابقات انتخابی تیم ملی به مقام سوم رسید.

وی تا سال ۱۳۳۷ کشتی گرفت و بعد از آن مربی شد و تا به امروز بیش از ۵۰ سال است که مربیگری می کند و اولین شاگرد استاد زارع که به تیم ملی راه یافت قاسم باباجعفری بود که ۴۵ سال پیش در سال ۱۹۶۲ در مسابقات قهرمانی جهانی در تولیدوی آمریکا عضو تیم ملی در وزن ۵۲ کیلو بود.

وی از کشتی گیران نسل اول شهرری است و تنها فردی است که از نسل اول در حال حاضر در رشته کشتی به تربیت کشتی گیران می پردازد.

وی هم دوره قهرمانان بنام کشورمان همچون "امامعلی حبیبی" و جهان پهلوان "غلامرضا تختی"‌ بود و از شاگردان بنام این پیر زحمتکش در عرصه کشتی می توان به حمید سوریان،‌ محمد و مهدی شربیانی و رضا بشیری اشاره کرد.