مدیر فنی تیم قهرمان لیگ برتر كشتی گفت: برای برطرف شدن همیشگی مشكل لیگ،‌ باید ملی‌پوشان هر سال را از این مسابقات كنار گذاشت.

امیر عفراتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: همواره بعد از مسابقات جهانی و المپیك، رقابت‌هایی وجود دارد كه سد راه برگزاری لیگ شود. به همین دلیل به عقیده من می‌توان برای برطرف كردن موانع، كشتی‌گیرانی كه آن سال دوبنده تیم ملی را در اختیار دارند را از لیگ كنار گذاشت. این نفرات باید كاملا توسط فدراسیون كشتی تامین مالی شوند.

وی خاطرنشان ساخت: اگر این طرح اجرا شود، از مدت‌ها قبل می‌توانیم برنامه برگزاری مسابقات را تنظیم كنیم. در عین حال باشگاه‌ها دغدغه ای بابت حضور ملی‌پوشان‌شان ندارند.

نایب رئیس اسبق فدراسیون كشتی تاكید كرد: امسال بعد از جهانی دانمارك، مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی و همچنین جام موحد و حبیبی را پیش رو داریم و عملا نمی‌توانیم مسابقات را مهر یا آبان ماه برگزار كنیم. فكر می‌كنم امسال باز هم برگزاری لیگ، به روزهای آخر كشیده شود و شاید هم اصلا برگزار نشود.

عفراتی در مورد حضور تیم گراد در رقابت‌های فصل آینده لیگ گفت: به ما گفته‌اند در این مسابقات شركت خواهیم كرد؛ اما برای قطعی شدن حضورمان، قرار است هیات مدیره تیم گراد در ماه جاری تشكیل جلسه دهد.