دکتر موید حسینی صدر با بیان این خبر افزود: اکنون تولید برق در کشور ۳۹ هزار مگاوات است و برای رسیدن به ۶۵ هزار مگاوات باید تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: هدر رفت انرژی در کسور حدود ۲۳ درصد است و باید این تلفات به ده درصد برسد. در ضمن در تلفات انرژی ایران در رده های آخر دنیا است.

نماینده مردم خوی در مورد انرژی های نو نیز گفت: تولید انرژی نو در کشور باید حداقل ۲۵۰۰ مگاوات و حداکثر به ۵۰۰۰ مگاوات برسد . متاسانه تولید این نوع انرژی پاک در حدود ۵۰ مگاوات است.

وی افزود: دولت را موظف کردیم که برق تولیدی از انرژی های نو را به دو برابر قیمت خریداری کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد کابینه دهم نیز گفت: ولایت مداری شرط نمایندگان از وزرای پیشنهادی از سوی رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد است.

نماینده خوی افزود: وزرای پیشنهادی باید نگرانی نمایندگان را برطرف بكنند و یك تعامل سازنده میان مجلس و دولت برقرار بشود.

حسینی صدر اظهار داشت: هر دو قوه نظام باید برای رفع مشكلات مردم و توسعه كشور و ارتقای جایگاه كشور و تحقق برنامه توسعه گام بردارند.

وی اضافه كرد: برای رسیدن به این هدف باید در برخی رفتارهایمان تجدید نظر كنیم و بیش از آنكه اسیر خواسته‌های شخصی و لجاجت و اصرار روی مواضع خودمان باشیم، باید دنبال حرف حق و حرف كارشناسی و مصلحت نظام باشیم.

این نماینده مجلس خاطر نشان ساخت: متاسفانه برخی از وزرا و برخی از مسئولان عملكرد خوبی نداشتند، وزرا باید فكر ملی داشته باشند و در رشته خود صاحب تخصص باشند.

وی در مورد شرایط وزیر نیرو گفت: وزیر نیرو باید در خصوص سدها، مهار آبهای سطحی، پوشش انهار و... برنامه مشخص و مدون داشته باشد تا بتواند رای اعتماد بگیرد.

دکتر موید حسینی صدر در مورد حضور زنان در کابینه نیز گفت: اگر سابقه اجرایی قوی نداشته باشد رای اعتماد نخواهد آورد.

حامد کاظم زاده خوئی