هرچند كشتی‌گیران كشورمان درست چند ساعت قبل از وزن كشی رقابت‌های جام زیلكوفسكی لهستان به ورشو رسیدند؛ اما از امروز آنان در ۳ وزن به روی تشك می‌روند تا عیار خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك در معرض دید مربیان تیم ملی كشتی آزاد قرار دهند.

عباس دباغی در ۵۵، مهدی تقوی در ۶۶ و سعید ابراهیمی در ۹۶ كیلوگرم، كشتی‌گیرانی هستند كه از صبح امروز به میدان می‌روند تا در مصاف با حریفان اروپایی، عیار خود را بهتر و بیشتر در معرض ارزیابی قرار دهند؛ هرچند اگر واقعیت را بخواهید، تقوی و ابراهیمی از قبل، بلیت حضور در جهانی دانمارك را در جیب دارند و تنها قبل از این رقابت‌ها، محكی اساسی در جام زیلكوفسكی خواهند خورد تا در شرایط بهتری آماده كارزار جهانی شوند، بویژه این‌كه در ورشو، تعدادی از حریفان جهانی نمایندگان كشورمان حضور دارند كه رویارویی و هماوردی با آنان بر كیفیت كارشان تاثیرات مثبتی را برجای خواهد گذارد. در ۹۶ كیلو، ابراهیمی ۲ نفر از حریفان جهانی خود یعنی حاجی مراد گاتسالف روس و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیك را همراه گئورگی گودچلیدزه گرجی در صحنه می‌بیند كه ابراهیمی برای رویارویی با آنان لحظه‌شماری می‌كند.

در وزن ۵۵ كیلوگرم نیز رادوسلاو ولیكوف، قهرمان جهان از بلغارستان در صحنه حاضر است تا دباغی جوان و مدعی حضور در دانمارك، توانمندی فنی خود را بهتر به رخ بكشد؛ آن هم در شرایطی كه اگر بد نتیجه بگیرد، حسن رحیمی، قهرمان جوانان جهان جایش را بدون مسابقه در تركیب تیم ملی خواهد گرفت.

به هر حال اهمیت و حساسیت جام زیلكوفسكی لهستان باعث شده تا تیم منتخب كشتی آزاد ایران با آمادگی لازم در این رقابت‌ها به میدان برود. غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در این زمینه گفت: تمام كشتی‌گیران اعزامی، آمادگی لازم برای حضور در این رقابت‌ها را دارند. وی هدف از حضور در جام زیلكوفسكی را شناسایی نقاط ضعف و قوت نفرات اعزامی و در نهایت انتخاب بهترین تركیب برای حضور در رقابت‌های جهانی دانست و افزود: این حضور هم برای كشتی‌گیران و هم برای كادر فنی لازم بود تا از شرایط كشتی‌گیران پیش از حضور در رقابت‌های جهانی آگاهی یابند.

رقابت‌های كشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۳۰ شهریور تا اول مهر در شهر هرنینگ دانمارك برگزار می‌شود.