سرمربی سابق تیم ملی كشتی آزاد جوانان گفت: با وجود یك پله سقوط، آزادكاران جوان به دلیل كسب ۳ مدال طلا، لیاقت اول شدن در مسابقات جهانی را داشتند.

اكبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: با وجودی كه تیم ملی جوانان نسبت به سال‌های گذشته، یك پله سقوط داشت و نتوانست عنوان نایب قهرمانی‌ اش را تكرار كند؛ اما آزادكاران با كسب سه مدال طلا، نشان دادند حتی لیاقت اول شدن در این رقابت‌ها را داشتند.

وی افزود: آنهایی كه نتوانستند در تركیه روی سكو بروند تنها به دلیل تجربه كم‌شان بود و این كه میدان‌های كمتری دیده بودند. چند عضو تیم، برای سومین سال در مسابقات جوانان شركت كرده و موفق بودند.

فلاح در مورد اختصاص جایگاه سال‌های اخیر تیم ملی جوانان ایران به تیم آذربایجان خاطرنشان ساخت: این تیم از جام جهانی تهران،‌ زنگ خطر را برای كشتی ایران به صدا درآورد. ما باید بررسی كنیم كه چه چیزی كاشته و چه چیزی برداشت كرده‌ایم.

وی ادامه داد: آنها در كلیه رده‌های سنی، تورنمنت‌های بسیار خوبی برگزار می‌كنند كه اخیرا نیز همه شاهد میزبانی و جوایز دلاری بسیار خوب آذربایجانی‌ها در جام حیدرعلی‌یف بودند. مدیریت، برنامه‌ریزی و هزینه خوب باعث پیشرفت این تیم در دنیا شده است.

این مربی كشتی آزاد تاكید كرد: در حالی كه بزرگسالان ما خود را حریفی از پیش باخته برابر روس‌ها می‌دانند، جوانان با قدرت به مصاف آنها رفتند. باید توجه بیشتری به این تیم داشته باشیم. اگر غفلت كنیم سال‌های آینده همین مقام سومی را هم از دست می‌دهیم.