مربی سابق تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان گفت: تیم آزاد از نظر تعداد مدال، كارنامه خوبی در تركیه داشت و باید كسب ۳ مدال طلا را به فال نیك گرفت.

امیر توكلیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: در مقایسه با سال گذشته، تیم آزاد ایران مدال‌های بهتری در جهانی جوانان كسب كرد و باید این را به فال نیك گرفت. رسیدن به سه مدال طلا در رده جوانان، خیلی خوب است و این به معنای در اختیار داشتن چند جوان باانگیزه در رده بزرگسالان است. باید مدال‌آوران این رده را حفظ كرد.

وی خاطرنشان ساخت: معتقدم كادر فنی تیم ملی بزرگسالان می‌تواند در اوزان ۷۴ و ۵۵ كیلو،‌ از جوانانی كه در تركیه به مدال طلا رسیدند، استفاده كند. حسن رحیمی و سعید توكل شایستگی حضور در مسابقات دانمارك را دارند.

توكلیان با اشاره به سوم شدن تیم ملی آزاد در جهانی تركیه، تاكید كرد: باید به نوعی این مسئله را به فدراسیون كشتی گوشزد كرد كه آذربایجانی‌ها سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در كشتی داشته‌اند. این تیم در چند ماه اخیر،‌ در جام جهانی تهران،‌ مسابقات اروپایی، جوانان جهان و... پابه‌پای روسیه كار كرده‌اند. در حالی كه آذربایجان در سال‌های گذشته هرگز چنین شرایطی را نداشت. این یك زنگ خطر برای كشتی ماست چون با ادامه این روند، آذربایجان از ما سبقت خواهد گرفت.