جوانان كشتی آزاد ایران كه طی سال‌های گذشته همیشه در جنگ قهرمانی دنیا، قافیه را به روس‌ها باخته و به نایب قهرمانی رسیده بودند، دیروز در آنكارا این عنوان را نیز در خطر دیدند.

تیم ملی كشتی آزاد جوانان ایران كه در پایان روز نخست رقابت‌ها در ۴وزن اول صاحب ۲ مدال طلا توسط سعید توكل در ۷۴ و عرفان امیری در ۹۶ و یك مدال برنز در ۶۰ كیلو توسط جلیل لشنی شده بود، هیچ فكر نمی‌كرد كه در ۴ وزن دوم دو كشتی‌گیر خود را خیلی زود حذف شده از مسابقات ببیند. در حقیقت با شكست و حذف مرتضی رضایی در ۶۶ و حسن رحیمی در ۸۴ كیلو از حریفان و حاشیه شدنشان، تیم ما در جنگ برای كسب عنوان نایب قهرمانی تا حدودی از آذربایجانی‌ها عقب افتاد تا این رقابت از حساسیتی خاص برخوردار شود.

اما حسن رحیمی در ۵۵ كیلوگرم طلایی تیم ما در ر وز دوم بود كه با غلبه بر تمامی حریفان با شایستگی صاحب مدال طلا‌ شد. رحیمی كه نمی‌خواهد بخت حضور در جهانی بزرگسالان دانمارك را از دست بدهد، در آنكارا با انگیزه به میدان رفت و پس از استراحت در دور نخست،كشتی‌گیران آذربایجان و گرجستان را مقهور تكنیك برتر خود كرد تا در مبارزه سرگروهی و طی یك كشتی زیبا و دیدنی میخائیل ایوانوف از روسیه را پشت سر گذاشته و راهی فینال شود. او در فینال حریف هندی را نیز با قدرت شكست داد. در ۱۲۰ كیلوگرم حمیدرضایی در دور نخست آندری رومانوف از مولداوی را شكست داد، اما در دور دوم مغلوب گئورگی اسكاندلیزده از گرجستان شد تا با توجه به حضور این كشتی‌گیر در فینال، در گروه شانس مجدد بخت خود را برای كسب مدال برنز بیازماید.