فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به مشكلاتی كه در جریان آبگیری سد گتوند در این شهرستان به وجود می‌آید، گفت: در پی آبگیری سد گتوند ۲۸ روستای مسجدسلیمان به زیر آب می‌روند.

مرتضی فربهی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار داشت: در جریان آبگیری سد گتوند در شهرستان مسجدسلیمان ۲۸ روستا به طور كامل زیر آب می‌روند كه در هر یك از این روستاها بین پنج تا۳۰ خانوار زندگی می‌كنند.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای رفع مشكلات مردم در این جریان گفت: پروژه سد گتوند از پروژه‌های ملی و بسیار بزرگ است كه در سال‌های اخیر در كشور در حال اجرا است و باید از آن در راستای منافع ملی و منطقه‌ای حمایت كرد و تنها راه برای رفع مشكلات مردم، تعامل با آنها در این زمینه است.

فربهی از تشكیل جلساتی برای رفع مشكلات اسكان منازل روستاییانی كه محل سكونت آنها زیر آب می‌رود، خبر داد و گفت: در شهرستان مسجدسلیمان جلسات مكرری برای بررسی مسائل پیرامون اسكان منازل در مناطق دیگر برگزار شده است كه در این جلسات نمایندگان آب‌نیرو به عنوان متولی و مجری احداث سد و مردم نیز حضور داشته‌اند.

وی مهم‌ترین اولویت را در شرایط كنونی، عطف نظر مردم به اسكان در مناطق چهارگانه در نظر گرفته شده دانست و گفت: تجمیع روستاها در دستور كار فرمانداری مسجد سلیمان قرار دارد و این طرح موجب سهولت در ارائه خدمات به مردم می‌شود و لازم است تمام دستگاه‌های اجرایی برای تسریع در این فرآیند تلاش مضاعفی را به كار گیرند.

فربهی تاكید كرد: هرچه زمان می‌گذرد فرصت برای تصمیم‌گیری در مورد محل اسكان خانوارهایی كه منطقه آنها زیر آب می‌رود، كمتر می‌شود و باید تلاش شود تا در زمانی مناسب با فراهم‌آوردن زیرساخت‌های اولیه برای اسكان مردم در مناطق در نظر گرفته شده، اقدام شود.