این روزها سرگیجه، تهوع، اسهال، تب، كوفتگی بدن و برخی عوارض دیگر از آثار ویروس جدیدی است كه وقتی با این وضع و حال به پزشك مراجعه می‌كنیم، سرم، آمپول و مصرف قرص‌های آنتی‌بیوتیك را برایمان تجویز می‌كند و خبر از واگیردار بودن آن می‌دهد. حال سوال اینجاست كه چه باید كرد تا از شر این مهمان ناخوانده در امان ماند؟!

دكتر شاهین قاسمی، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه در این باره در گفتگو با جام‌‌‌جم اظهار می‌كند: در فصل گرم سال، یكی از مهم‌ترین دلایل بروز بیماری‌های اسهال و استفراغ را می‌توان ویروس‌ها دانست؛ ولی آنچه در این بیماری مهم است، قبل از پیدا كردن عامل بیماری، مساله از دست دادن آب و الكترولیت‌های بدن است؛ به نحوی كه اگر فردی مبتلا به اسهال و استفراغ شود و بیماری‌اش تداوم پیدا كند و در تشخیص و یا درمان وی تاخیری صورت بگیرد، عوارض جبران‌ناپذیری را برای وی به همراه خواهد داشت كه در این میان گروه‌های پرخطر (زنان باردار،‌ كودكان، نوزادان، افراد مسن و بیماران قلبی و ریوی)‌ بیشتر از سایرین در خطر هستند.

این عضو هیات علمی در ادامه می‌افزاید: این افراد (گروه)‌ به هر دلیلی كه دچار اسهال و استفراغ شوند، مایعات بدنشان از دست رفته و با خطر كم‌آبی بدن روبه‌‌رو می‌شوند كه از عوامل به‌وجودآورنده این بیماری می‌توان به ویروس خانواده «آنترو ویروس‌ها» اشاره كرد كه در فصل تابستان باعث اسهال و استفراغ می‌شوند.

دكتر قاسمی خاطرنشان می‌كند: در فصل گرما بجز ویروس‌ها، عوامل مهم دیگری همچون سموم میكروب‌های موجود در مواد غذایی، باكتری «شیگلا» یا برخی از انگل‌ها همچون «ژیار ویار» كه در آب‌های آلوده است، باعث بروز اسهال و استفراغ می‌شود. بنابراین گفتنی است هر چند كه شناخت عامل اسهال بد نیست ولی در اولویت نیز قرار ندارد،چون در همه موارد، همگی از طریق آب و غذای آلوده منتقل می‌شوند و كسی كه مبتلا به آن می‌شود، از طریق دست آلوده، بیماری را به اطرافیانش انتقال می‌دهد.

● پس از ابتلا چه باید كرد؟

این عضو هیات علمی دانشگاه یادآور می‌شود: افرادی كه به این بیماری مبتلا می‌شوند، باید دستان خود را تمیز نگهدارند و تا چند روز پس از بهبودی، رعایت بهداشت را فراموش نكنند؛ چرا كه ممكن است در همین ایام نیز، دیگران را مبتلا سازند.

دكتر قاسمی می‌گوید: برای جلوگیری از بروز این بیماری، باید از مصرف و شرب آب‌های غیراستریل و مشكوك (چشمه‌ها)‌ جدا خودداری كرد و تا جایی كه امكان دارد، مسافران از مصرف غذاهای بین راهی پرهیز كنند و نهایتا از غذاهای ساده‌ای كه در آنها از گوشت، تخم‌مرغ و سس استفاده نشده است، مصرف كرد.

وی متذكر می‌شود:‌ تصور این كه غذاهای خانگی هیچ‌گاه خراب نمی‌شوند و می‌توان در طول مسافرت از آنها استفاده كرد نیز اشتباه است؛ چرا كه در فصل گرم غذا ۲ ساعت پس از طبخ، فاسد خواهد شد، پس باید توجه داشت غذاهای خانگی نیز به موقع سرو شوند.

● وبا در كمین بیماران بی‌توجه

در بیماری اسهال و استفراغ، مقادیر زیادی از آب به انضمام الكترولیت‌های بدن كاهش می‌یابند كه بی‌توجهی در این مورد می‌تواند عوارض غیرقابل جبرانی را برای فرد بیمار رقم بزند، مثلا در بیماری وبا، صدمات فراوانی روی قلب، كلیه و ... وارد می‌آید، بنابراین بهتر است افراد ضمن جدی گرفتن این بیماری به ظاهر ساده، از مصرف میوه‌جات كه اكثرا ملین هستند خودداری كنند و مصرف ماست را كه حاوی «اسید لاكتیك» است را بالا ببرند، دكتر قاسمی در پایان تصریح می‌كند: بهتر است فرد مبتلا هیچ‌گاه سرخود از قرص‌های ضداسهال استفاده نكند؛ چراكه اگر اسهال وی خونی و یا به همراه تب باشد، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیر را به همراه بیاورد كه عاقلانه‌ترین كار مصرف پودر (ORS) او.آر.اس و مشورت با پزشك متخصص است تا بدین وسیله نوع میكروب بدن وی مشخص شود.