سرمربی تیم ملی كشتی آزاد معتقد است: اردوی سطح ارتفاع اردبیل نه تنها به لحاظ تغییر آب و هوا در آماده سازی تیم ملی موثر است،بلكه با دور شدن كشتی‌گیران از مسائل حاشیه‌ای، روحیه تیم را افزایش داده است.

غلامرضا محمدی از پایان این مرحله از اردوی تیم ملی در روز دوشنبه ۱۲ مردادماه خبر داد و افزود: خوشبختانه طی چند روز اخیر و به دنبال تمرینات مرتب و منظمی كه برگزار شد پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای در اكثر نفرات تیم به وجود آمده و طبق برنامه برای شركت در مسابقات جهانی دانمارك آماده می‌شویم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات جام زیلكوفسكی لهستان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ مردادماه تصریح كرد: بی‌شك این مسابقات پیش درآمد خوبی برای حضور در مسابقات جهانی دانمارك است و ما تنها به عنوان یك میدان تداركاتی در پیكارهای لهستان حضور می‌یابیم، چرا كه به‌هیچ عنوان منطقی نیست در این مرحله از مراحل آماده‌سازی تیم، كشتی‌گیران به اوج دوران آمادگی برسند و هدف ما مسابقات جهانی است. با وجود این جام زیلكوفسكی كه از تورنمنت‌های معتبر كشتی جهان است، فرصت خوبی برای محك توانایی ملی‌پوشان محسوب می‌شود.

دارنده ۴ مدال مسابقات جهانی، كار كردن روی مسائل روحی و روانی كشتی‌گیران را از مهمترین برنامه‌های كادر فنی تیم در راه آماده‌سازی برای شركت در مسابقات جهانی اعلام كرد و یادآور شد: خوشبختانه در این زمینه نیز به رشد چشمگیری دست یافته‌ایم. در مجموع با همه وجود و توجه به همه نكات لازم تیم ملی را برای شركت در مسابقات جهانی آماده می‌كنیم و امیدواریم بتوانیم توقع علاقه‌مندان كشتی را در جهانی دانمارك برآورده كنیم.