نوجوانان كشتی فرنگی ایران درشهر پونا هندوستان با كسب ۵ طلا و ۴ برنز با اقتدار قهرمان آسیا شدند تا حركت رو به رشد خود را به رخ آسیایی‌ها بكشند.

نوگلان كشتی فرنگی ایران كه سال قبل با سه نقره و ۵ برنز به مقام سوم آسیا رسیده بودند، امسال در سایه تلاش‌های مربی كاردانی چون خلیل رشید محمدزاده، در شرایط بهتری به مصاف حریفان رفتند تا با ۵ طلا و ۴ برنز بر ارزش‌های این مربی تلاشگر تهرانی مهر تایید زده و با ۸۴ امتیاز بر سكوی قهرمانی قاره بایستند. عصر دیروز و در فینال وزن ۱۰۰ كیلوگرم، مهدی پورشیخ موفق شد در دو تایم حریف هندی خود را شكست داده و صاحب مدال طلا شود.علاوه بر پور شیخ، محمد غلامی در ۴۶ كیلوگرم، مهرداد بهرامی در ۳ كیلوگرم، مهدی زیدوند در ۶۹ كیلوگرم و پیمان كارگر در ۷۶ كیلوگرم دیگر چهره‌های طلایی كشتی فرنگی نوجوانان ایران در هندوستان بودند.

رامین طاهری در ۴۲ كیلوگرم، بهنام مرادی در ۵۴ كیلوگرم، علی یوسفی‌كیا در ۵۸ كیلوگرم و سامان نوروزی در ۸۵ كیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافتند.

اما دیروز و در آغاز مسابقات كشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا در هند، دو كشتی‌گیر كشورمان برای كسب مدال‌های طلا و برنز به میدان رفتند.در وزن ۴۲ كیلوگرم، حمید خلیلی پس از پیروزی بر كشتی‌گیر قزاقستانی در دیدار سرگروهی مغلوب حریف ازبك شد تا برای كسب مدال برنز با كشتی‌گیر مغولستانی مبارزه ‌كند.در وزن ۴۶ كیلوگرم نیز رضا بحركاظمی پس از پیروزی مقابل كشتی‌گیران امارات، كره جنوبی و كره‌ شمالی به دیدار فینال راه یافت تا برای كسب مدال طلا با كشتی‌گیری از قزاقستان روبرو شود.۸ نماینده‌ دیگر كشتی آزاد ایران، امروز به مصاف رقبای خود خواهند رفت.