پیاز خام ضدعفونی كننده است و معده و روده ها را پاك می كند و انسولین نباتی دارد. مرض قند را معالجه و از ابتلا به آن جلوگیری می كند. پیاز دارای گوگرد بوده كه برای رشد موهای بدن بسیار لازم است همچنین پیاز حاوی ویتامین های مختلف از جمله ویتامین C می باشد كه از رقیق شدن خون جلوگیری می كند. مصرف پیاز پخته به همراه كره برای رفع یبوست و نفخ معده بسیار مفید است.

فسفر و آهك پیاز استخوان بندی و دندان ها را محكم كرده و از نرمی استخوان جلوگیری می كند.

شاید این سوال پیش آید كه »چرا هنگام پوست كندن پیاز اشكمان درمی آید؟« در پاسخ باید گفت: كه پیاز یك آنزیم مخصوص دارد كه ترشحات داخلی غدد اشك را كه ضد سرطان است زیادتر می كند.پیاز خواص دیگری نیز دارد كه ضد بی خوابی، سرطان، میكروب كش، ضدعفونی كننده ، ضدبرونشیت و پروستات، نرم كننده شكم، ادرار آور، ضدتنگی نفس و روماتیسم مفصلی، خرد كننده سنگ كلیه، ضد تورم گلو، جلوگیری از ریزش مو، مقوی شیر اطفال، جلوگیری از استفراغ، جلوگیری از سكته های قلبی و مغزی از آن جمله است.

● مضرات:

خوردن پیاز با پونه، بدن را برای مسمومیت غذایی آماده می كند، افراط در خوردن پیاز رنگ چهره را تیره می كند، همچنین برای كسانی كه معده و روده ضعیف یا سابقه خونریزی معده دارند پیاز مضر است و افراد مبتلا به سوء هاضمه لازم است از خوردن پیاز اجتناب ورزند.گاهی براثر مصرف زیاد پیاز، عوارض مسمومیت بروز می كند، فساد پیاز می تواند ناشی از رعایت نكردن قوانین لازم برای كاشت، داشت و برداشت گیاه یا نگهداری نامناسب آن در انبار باشد.می توان پیاز خام یا پخته آن را همراه غذا مصرف كرد. افرادی كه ناراحتی دستگاه گوارش دارند، نباید در خوردن پیاز خام افراط كنند و همچنین افرادی كه هنگام خرد كردن و پوست كندن پیاز دچار سوزش چشم می شوند، می توانند شیر آب را باز كرده و دست را در آن سوی آب بگیرند و به این ترتیب جریان آب گازهای پیاز را جذب می كند.

برگرفته از كتاب اسرار خوراكی ها