برپای نخستین دوسالانه مجسمه‌های شهری از مهرماه به اول آبان ماه سال جاری در عمارت عین‌الدوله(گالری برگ) موكول شد.

سید مجتبی موسوی دبیر اجرایی این دو سالانه با اعلام این خبر گفت: با استقبال هنرمندان و درخواست آنها برای رساندن آثارشان به دوسالانه قرار شد تا به جای نیمه مهر ماه، تاریخ افتتاح دو سالانه به اول آبان ماه سال جاری موكول شود كه نهایتا به مدت ۴۵ روز تا ۱۵ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

او در ادامه با اشاره به تعداد آثار شركت‌كننده در این دو سالانه، یادآور شد: در مرحله نخست بیش از ۲۵۰ هنرمند با ارائه بیش از ۸۲۰ طرح در دو سالانه شركت‌كردند كه از میان این آثار نهایتا ۱۱۱ طرح از ۸۷ هنرمند برای حضور در هر دو بخش آزاد و ویژه در دوسالانه انتخاب شد.

موسوی در پاسخ به نصب مجسمه‌های برگزیده بعد از برپایی دوسالانه در فضاهای شهری،گفت: اغلب این آثار با ابعاد نمایشگاهی ساخته شده‌اند، ولی همزمان با برپایی دوسالانه قرار است شورای تخصصی سازمان فعال شود و آثاری را كه به لحاظ موضوعی و ومفهومی اولویت دارند برای نصب در فضاهای شهری انتخاب كنند.

دبیر اجرایی دو سالانه همچنین درباره برنامه‌های جنبی كه طی این ۴۵ روز برپا می‌شود ،توضیح داد: همایش یك روزه مجسمه‌های شهری در این مدت برپا می‌شود و در كنار آن بزرگداشت یكی از اساتید مجسمه‌سازی هم از دیگر برنامه‌های جنبی دوسالانه است كه جزییات آن بعدا اعلام خواهد شد.

اولین دوسالانه مجسمه‌های شهری به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران ، گالری برگ و با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، خانه هنرمندان و فرهنگستان هنر و به ریاست حجت‌اله ملاصالحی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران دوبخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود.

بخش ویژه این دو سالانه پذیرای آثاری با موضوع «حماسه» و «سالگرد انقلاب» خواهد بود و سعید شهلاپور، ناهید سالیانی، طاهر شیخ الحكمایی، زهرا رهنورد و سید محمد بهشتی اعضای هیات داوران این دوسالانه را تشكیل می‌دهند.