رونمایی مجسمه‌های باغ موزه هنر ایرانی فعلا تا ۲۰ مهر ماه به تعویق افتاد. جمشید مردایان ـ هنرمند مجسمه‌ساز ـ كه این روزها مشغول تبدیل درختان خشكیده‌ی باغ موزه‌ی هنر ایرانی به مجسمه است و قرار بود این مجسمه‌ها را در عید فطر رونمایی كند، اعلام كرد كه تا ۲۰مهر ماه، رونمایی این مجسمه‌ها به تعویق افتاده است.

جمشید مرادیان درباره‌ی دلایل تاخیر این رونمایی توضیح داد: این اولین تجربه‌ی من است كه در این شرایط و دراین ارتفاع كار می‌كنم. ارتفاعی بیشتر از ۸ متر كه بنده باید چندین‌بار از بالای داربست پایین آمده و كار را نگاه كنم و باتوجه به اشكالاتش مجددا بالا بروم و كار را ادامه بدهم.

او به‌ دلایل دیگر اشاره كرد و افزود: مشكل داربست، مشكلی است كه هنوز بنده و باغ موزه با آن درگیر هستیم. چرا كه مجسمه‌ی دوم من به‌نام «اسفندیار» سه‌روز است كه‌ به پایان رسیده و برای این‌كه بتوانم كارهای پایانی را در قسمت پایینی مجسمه انجام دهم باید داربست از دوركار برداشته شود. این درحالی است كه هنوز متصدیان داربست، اقدامی جهت برداشت آن انجام نداده‌اند.

این هنرمند با تاكید بر اینكه، این یك كار هنری است كه با روح من سروكار دارد خاطرنشان كرد: پس من حتی نمی‌توان بگویم كه كارها قطعا ۲۰ مهر رونمایی می‌شوند، ولی مطمئنا برای رسیدن مجسمه‌ها به این تاریخ از كارم كم‌نخواهم گذاشت.

او در عین حال گفت: باتوجه به این‌كه بنده در حین‌ كار به‌نتایجی جدید می‌رسم كه قبلا پیش‌بینی نشده است، پس نمی‌توان درمورد زمان رونمایی جوابی قاطعانه‌ی داد.

درحال حاضر ۲ مجسمه از ۴ مجسمه آماده است و احتمالا در صورت مهیابودن شرایط مرادیان از امروز كار برروی مجسمه‌ی سوم به‌نام «سروش» را آغاز خواهد كرد.