مدیرعامل شركت آبفای تهران گفت: تنها در بخش اصلاح نظام نگهداری، تعمیرات و اجرای نت بهره‌ور به بودجه سالانه حدود ۴۰ میلیارد ریال به مدت ۵ سال نیازمندیم.

به نقل از دبیرخانه نگهداری و تعمیرات، حسین نیاز آذری در آستانه برپایی این كنفرانس با اعلام این خبر افزود: در این رقم اصلاح و بازسازی اساسی و مقاوم سازی تاسیسات در برابر حوادث پیش‌بینی نشده، لحاظ نگردیده و به بودجه جداگانه‌ای نیاز دارد كه در قالب مطالعات مشاور ژاپنی جایكا برآور شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آبفای شهر تهران حدود ۴۰ درصد بودجه خود را به امر نگهداری و تعمیرات تاسیسات تولید و شبكه توزیع اختصاص می‌دهد كه این رقم از استانداردهای جهانی بسیار بیشتر است.

وی اجرای طرح نت را برای بسیاری از موسسات و سازمان‌های خدماتی مانند شركت آبفای شهر تهران گریز ناپذیر دانست و اضافه كرد: پیاده سازی كامل این نظام نیازمند تغییر نگراش مدیران و كاركنان شركت از دید تعمیرات صرف به نگهداری بایسته است كه این امر با فرهنگ سازی محقق خواهد شد.

گفتنی است، پنجمین كنفرانس بین‌المللی نگهداری و تعمیرات از سوی انجمن نت ۷ و ۸ آبان ماه امسال در مركز همایش‌های رازی تهران برپا می‌شود.

تجارب اثر بخش در نگهداری و تعمیرات (نت)، چالش‌های نت، مدیریت راهبردی و اجرایی، تشخیص و پیش‌بینی عیوب ماشین آلات، مدیریت زنجیره تامین و نت، توسعه منابع انسانی در نت، سیستم‌های هوشمند در نت، دیدگاه‌های نوین در نت، سیستم‌های نت مجازی، سیستم‌های بی‌نیاز از تامین و ... از محورهای این كنفرانس است.