نمایشگاهی از عكس‌های رعنا جوادی كه با استفاده از عكس های قدیمی و پارچه به صورت كلاژ كار شده در اولین جمعه بعد از ماه مبارك رمضان در نگارخانه گلستان به نمایش گذاشته می شود.

در این نمایشگاه ۲۱ قطعه عكس به روی دیوار می رود كه جوادی آنها را با استفاده از عكس های قدیمی دو عكاس خانه عجمیان و چهره نگار به صورت كلاژ ساخته است.

رعنا جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه گفت: عكس‌های من در واقع كلاژهایی از عكس‌های قدیمی دو عكاسخانه قدیمی عجمیان و چهره‌نگار است

عجمیان و چهره‌نگار دو عكاس تهرانی و شیرازی بودند كه عكس‌ها و نگاتیوهای این دو عكاس خانه را من و همسرم بهمن جلالی پیش از آن كه با تخلیه عكاس خانه نابود شود، برای دفتر پژوهشهای فرهنگی خریداری كردیم و بخشی ازمجموعه چهره نگار را در زمان تاسیس عكسخانه شهر به صورت امانت در عكسخانه گذاشتیم.

جوادی در پوستر نمایشگاهش نیز به این دو عكاس قدیمی ادای احترام كرده و آورده است: با ادای احترام به آنهایی كه پیش از ما با تلاش هایشان عكاسی ایران را عزت بخشیدند از جمله عجمیان و چهره نگار كه عكسهایم با استفاده از آثار ایشان شكل گرفت.

تعداد عكس‌های این نمایشگاه ابتدا ۲۴ قطعه بود كه درنهایت بعد از بازبینی به۲۱ قطعه عكس ۴۵? ۶۰ و ۳۵? ۴۷ سانتیمتر كاهش یافت.

جوادی در این آثار نگاهی نوستالژیك به گذشته و زیبایی های آن دارد.

وی با استفاده از پارچه های قدیمی مربوط به سفره های عقد، ترمه، قلمكار، بقچه‌های حمام و ... كلاژهایی را با عكس‌های قدیمی ساخته است كه یادآور زیبایی‌های زندگی گذشته ما است.

این بانوی عكاس معتقد است: ما جایی از گذشته خودمان قطع شده‌ایم، كافی است فقط به ظاهر شهرمان یك نگاه جدی كنیم آنوقت می‌بینیم از معماری شهر گرفته،اجناسی كه در فروشگاه‌ها برای استفاده در این به ظاهر فضا های زندگی می‌فروشند و تا لباس‌هایی كه برایمان طراحی می‌شود، هیچ سنخیتی با زندگی ما ندارد. جای نقش و نگارهای زندگی قدیم در زندگی امروز ما خالیست و ما امروز به آدم‌های بی هویتی تبدیل شده‌ایم كه از زندگی زیبای گذشتگان‌مان فاصله گرفته‌ایم.

جوادی همچنین بر این باور است كه باید بشود بدون دور افتادن ازگذشته خودمان، چیزهای خوب دنیای غرب را بگیریم وبا ویژگیهای زندگی خودمان سازگار كنیم.

رعنا جوادی در این آثار سعی كرده‌ است تا به یاد آدمها بیاورد كه چه چیزهایی را در گذشته داشته‌اند و چه راحت آنها را از دست داده‌اند.

نمایشگاه عكس‌های رعنا جوادی روز جمعه ۱۲ مهرماه در نگارخانه گلستان گشایش خواهد یافت وعلاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نگارخانه گلستان مراجعه كنند.

این نمایشگاه تا ۱۸ مهرماه آماده بازدید عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

نگارخانه گلستان در خیابان دروس، خیابان شهید كسمایی، پلاك ۴۲ واقع شده است.