نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با تدابیر اندیشیده شده، شرایط تامین آب در بخش‌هایی از شهر آبادان بهبود یافته است.

سیدحسین دهدشتی توضیح داد: كوی كارگر، سیكلین، باوارده و بریم از جمله مناطق شهر آبادان است كه پیش از این مشكلات بسیاری در تامین آب داشتند.

وی افزود: آب مورد نیاز این مناطق پیش از این توسط تصفیه خانه پالایشگاه نفت آبادان از طریق رودخانه اروند تامین می‌شد.

دهدشتی اظهار داشت: با توجه به احداث سدهای سلولی بر روی رودخانه‌های آبادان و خرمشهر، دبی آب اروندرود كاهش یافته و سبب افزایش شوری آب این رودخانه شده است، از سوی دیگر با احداث این سدها آب رودخانه بهمنشیر از كیفیت بیشتر برخوردار شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس هم اینك شوری آب اروندرود ۲ برابر شوری آب رودخانه بهمنشیر شده است، و برای حل این مشكل مسوولان شركت پالایشگاه نفت آبادان با در نظر گرفتن تدابیری، آب خام مورد نیاز تصفیه خانه را از رودخانه بهمنشیر تامین كرده كه در نتیجه آن وضعیت تامین آب مردم بهبود یافته است.

نماینده آبادان خاطرنشان كرد: سدهای سلولی در آبادان و خرمشهر به منظور افزایش كیفیت آب مصرفی مردم و هم‌چنین آبیاری نخیلات منطقه احداث شده است.

دهدشتی با بیان این‌كه در حال حاضر احداث نهرهای آبی برای آبیاری نخلستان‌ها در حال انجام است، گفت: با احداث این نهرها كمتر شاهد شوری زمین‌ها در منطقه اروند خواهیم بود.