مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور از نصب كاهنده‌های مصرف آب در قالب یك طرح ملی خبرداد و گفت: در صورت حمایت دولت از این طرح می‌توان آن را وارد فاز اجرایی كرد.

به نقل از دبیرخانه همایش آب و فاضلاب مجید نامجو با اعلام این خبر افزود: حمایت از بخش صنعت در قالب تولید وسایل كاهنده آب مانند شیرآلات از برنامه‌های این طرح است.

وی كه ریاست عالی دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویكرد بهره‌برداری را عهده‌دار است در مورد برنامه‌های در دست اقدام این شركت اظهار داشت: استفاده از منابع محلی آب‌های شور و لب شور در كشور با استفاده از آب شیرین كن‌ها، به روز كردن تاسیسات به جای ایجاد تاسیسات جدید و ایجاد نیروگاه كه از گاز تولیدی پساب‌ها استفاده می‌كند، در كنار استفاده از روش‌های جید كاهش هدر رفت آب و جلوگیری از حوادث از عمده برنامه‌های در دست اقدام است.

وی استفاده از پساب با عقد قرارداد با شركت‌های آب منطقه‌ای به منظور تحویل دادن پساب با معیارهای بهداشتی و استفاده از حجم پساب به عنوان آب كشاورزی را در كنار استفاده از تكنولوژی‌های نوین در تعمیر و نگهداری از دیگر برنامه‌های شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور برشمرد.

وی یادآور شد: دومین همایش ملی آب و فاضلاب كشور با رویكرد بهره‌برداری با هدف گرد هم آمدن نیروهای متخصص و توجه شركت‌ها به مقوله بهره‌برداری برپا می‌شود.

به گفته مدیرعامل شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور در طول برنامه چهارم توسعه شركت‌ها براساس برنامه موظف هستند، سالی یك درصد هدر رفت آب را كاهش دهند. این در حالیست كه مقوله بهره‌برداری بسیار با اهمیت‌تر از مساله پیش‌بینی شده در قانون برنامه چهارم توسعه است.

گفتنی است، دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویكرد بهره‌برداری ۱۶ تا ۱۸ مهرماه امسال در تهران برپا می‌شود.