احمد نادعلیان هنرمند محیطی، طی سفری به آفریقای جنوبی، آثارش را به طبیعت این كشور هدیه كرد.

احمد نادعلیان هنرمندی كه بیشتر در زمینه هنرهای محیطی فعالیت می‌كند، هم‌اكنون در قاره آفریقا و كشور آفریقای جنوبی به سر می‌برد و آثارش را به صخره‌ها و رودخانه این كشور هدیه می‌كند.

وی تاكنون بخشی از آثارش را به رودخانه ماهی بزرگ آفریقای جنوبی و مناطق دیگری از طبیعت این كشور هدیه داده است و قرار است فردا نیز ماهی‌های حجاری شده‌اش را در جنوبی‌ترین محل آفریقای جنوبی واقع در كیپ‌تاون به آب بسپارد.

آثار این هنرمند بین‌المللی در بیش از ۴۰ كشور دنیا پراكنده شده است. وی كه طی ۱۲ سال گذشته آثارش را به طبیعت كشورهای مختلف دنیا از جمله كانال ونیز، رودخانه راك كراك واشنگتون، رودخانه تایمز لندن، رودخانه سن پاریس، رودخانه لی جینك چین، رودخانه راین آلمان، رودخانه دانوب سربستان، دریای مدیترانه و ... هدیه كرده است،‌این بار به دعوت «سایمون مكس بانیستر» از دوستان هنرمندش راهی آفریقا و جنوبی‌ترین منطقه در جنوبی‌ترین كشور قاره آفریقا شده است تا این منطقه از آفریقا را نیز از آثارش بی‌نصیب نگذارد.

آثار این هنرمند ملهم از اساطیر باستان،نشانه‌های صور فلكی و مضامین عرفانی است كه به صورت حجاری روی سنگ‌ها و صخره‌های كنار رودخانه اجرا شده و یا با عنوان «گنج‌های پنهان»‌ در دل طبیعت هر كشور دفن شده و یا به رودخانه‌ها و دریاهای سراسر دنیا سپرده شده است.

نادعلیان قرار است تا ۵ مهرماه در این كشور به خلق آثار هنری بپردازد و ۶ مهرماه راهی ایران خواهد شد.