دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویكرد بهره‌برداری ۱۶ تا ۱۸ مهرماه امسال در تهران برپا می شود.

به نقل از دبیرخانه همایش آب و فاضلاب محمدرضا جلیلی قاضی زاده دبیر این همایش با اعلام خبر فوق افزود: دومین همایش ملی آب و فاضلاب با هدف فراهم آوردن زمینه مناسب برای كنكاش و تبادل افكار و اندیشه‌های خبرگان علمی و صنعتی و نیز شناخت مشكلات و چالش‌های بهره‌برداری در صنعتآب و فاضلاب برگزار می‌شود.

جلیلی قاضی زاده با تأكید بر اهمیت بهره‌برداری تصریح كرد: در این همایش سعی می‌شود توجه دست‌اندركاران صنعت آب و فاضلاب به بهره‌برداری بهینه و همچنین اهمیت نیروی انسانی بهره‌بردار و تخصص آنها معطوف شود.

وی گفت: نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع فناوری‌های نوین در بهره برداری از تأسیساس آب و فاضلاب، بهداشت آب، كنترل كیفیت و استفاده مجدد پساب از عمده‌ محورهای این همایش را تشكیل می‌دهد. همچنین در این همایش موضوع اهمیت توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست مورد توجه است. این همایش توسط تعداد زیادی از شركت‌های مرتبط با صنعت آب و فاضلاب پشتیبانی می‌شود.

دبیر دومین همایش ملی آب و فاضلاب تصریح كرد: در این همایش كه از سوی شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور و دانشگاه صنعت آب و برق برگزار می‌شود متخصصان داخلی و خارجی سخنرانی خواهند كرد همچنین كارگاه‌های آموزشی با هدف معرفی فناوری‌های نوین و ارائه آخرین دستاوردهای متخصصان در زمینه صنعت آب و فاضلاب برپا می‌شود.

به گفته دبیر دومین همایش ملی آب و فاضلاب اهمیت بهره‌برداری از تأسیسات آب و فاضلاب، نقش خطیر بهره برداران رادر موضوع‌های متنوعی از قبیل خدمت دهی مطلوب به مشتركان، كنترل كیفیت، كاهش آب بدون درآمد و بهینه سازی مصرف انرژی برجسته تر می‌كند كه برپایی این همایش گامی مؤثر در جهت یافتن حل مسائل فوق به شمار می‌رود.