معاون هنری وزیر ارشاد رونق اقتصاد هنرهای تجسمی را در داخل و خارج نیازمند تعامل و همفكری با نگارخانه داران دانست و خواستار توجه به نظر این گروه در تصمیم گیری ها شد. محمدحسین ایمانی خوشخو در جمع اعضای تعاونی نگارخانه داران گفت: «گرچه هنوز در حوزه اقتصاد هنر موفقیت های چشمگیر حاصل نشده، اما خوشبختانه دریچه هایی به این موضوع باز شده و امیدواریم با پرداختن به آن از سوی مسئولان، هنرمندان و نگارخانه داران موفقیت هایی به دست آید.» وی ادامه داد: «در رشته های هنری، هنرهای تجسمی به ویژه برخی شاخه های آن به آسانی می تواند در بستر اقتصاد خودش را تعریف كند.

در هنر تجسمی هنرمند و خالق اثر عرضه كننده كالا و مردم متقاضی هستند. در این حوزه یك بازار موسمی یعنی اكسپو و یك بازار دائمی عرضه آثار هنری یعنی نگارخانه ها وجود دارند و در همه كشورها این وضعیت تعریف شده است.» معاون وزیر ارشاد ادامه داد: «عرضه كنندگان آثار هنری با انباشت كالا مواجه هستند و اینجا یك آسیب دیده می شود، یعنی به طور معمول متقاضی برای آثار هنری وجود ندارد، در حالی كه در كشورهای پیشرفته خرید كالای هنری در سبد مصرف خانگی دیده می شود. اما در جامعه ما خرید كالای هنری كه مصرفی نیست و سرمایه ای است، انجام نمی شود.» ایمانی خوشخو گفت: «كالای هنری باید به عنوان كالای ضروری دیده شود نه لوكس و تجملی. اثر هنری كالایی سرمایه ای است كه بر ارزش آن روز به روز افزوده می شود. اما حتی برای سرمایه گذاری هم متقاضیان وارد این عرصه نمی شوند و ضروری است برای آن چاره اندیشی شود.» به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد، وی با تأكید بر اینكه مردم باید به صورت خودجوش به سمت خرید آثار هنری سوق داده شوند افزود: «در اكسپو چند سال قبل شاهد بودیم كه چند وزارتخانه و سازمان با اصرار و برخلاف میل به خرید آثار روی آوردند، اما در نیمه راه برگشتند.

بنابراین باید خرید آثار هنری در الگوی مصرف خانوار قرار گیرد.» معاون هنری وزیر ارشاد با تأكید بر همفكری در زمینه اقتصاد هنر افزود: «بحث اقتصاد هنر را با همفكری و همكاری مدیران، نگارخانه داران و هنرمندان می توان سامان داد و تشكل تعاونی نگارخانه داران می تواند نقشی موثر در این زمینه داشته باشد. ما هم سعی می كنیم ارتباط هنرمندان و نگارخانه داران در حوزه بین الملل برای خرید و فروش آثار هنری برقرار شود.» ایمانی با تأكید بر همفكری و تعامل بیشتر بین نگارخانه داران و مدیریت هنرهای تجسمی گفت: «با تعامل می توان مشكلات و موانع را برطرف كرد و آرا و نظرات فعالان نگارخانه ها در تصمیم گیری ها مورد توجه قرار می گیرد تا بتوان فضایی مناسب را برای رونق اقتصاد هنرهای تجسمی در داخل و خارج كشور فراهم كرد.»