نمایشگاه «۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند» با فروش ۹۸ اثر به قیمت كلی ۲۲۲ میلیون تومان روز گذشته خاتمه یافت.

نمایشگاه «۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند» به مدت یك ماه در نگارخانه گلستان برپا بود و در این مدت بیش از ۲۰۰ اثر به روی دیوار رفت كه از این میان ۹۸ اثر با قیمت كلی ۲۲۲ میلیون تومان به فروش رسید.

در نمایشگاه «۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند» كه امسال پانزدهمین دوره خود را پشت سر گذاشت، آثاری از بهمن محصص، سیدمحمد احصایی، ژازه طباطبایی، فرح اصولی، ابوالقاسم سعیدی، مهدی سحابی، سهراب سپهری، احمد اسفندیاری، گیزلا وارگا سینایی،بهرام دبیری و ... در كنار آثار هنرمندان جوان‌تر عرضه شده بود.

این نمایشگاه با استقبال خوب خریداران آثار هنری مواجه شد به طوری كه تا پیش از افتتاحیه حدود ۳۵ اثر فروخته شد و فروش آثار تا آخرین روز برپایی نمایشگاه ادامه داشت.

نكته قابل توجه، فروش آثار هنرمندان جوان در كنار آثار هنرمندان پیشكسوت در این نمایشگاه است و علیرغم آن كه در انتخاب آثار برای این نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبلی سخت‌گیری بیشتری از سوی مدیر نگارخانه گلستان شده بود،‌با این حال سطح سلیقه مردم عادی هم در زمینه خرید آثار هنری بسیار افزایش یافته است به طوری كه به گفته لیلی گلستان،‌آثاری كه مردم عادی مایل به خرید آنها بودند جزء بهترین آثار ارائه شده در این نمایشگاه بود.

اغلب خریداران این آثار را جوانانی تشكیل می‌دادند كه تاكنون كمتر در محافل فروش آثار هنری دیده شده بودند.

بر اساس این گزارش، از فروش این آثار ۷۰ درصد به هنرمند و مابقی به نگارخانه‌دار تعلق خواهد گرفت.