برای دومین بار مردم جهرم شب گذشته با تجمع در مقابل ساختمان اداره برق این شهرستان خواستار کاهش خاموشی ها شدند.

به دنبال افزایش خاموشی ها در استان فارس و به خصوص در ماه مبارک رمضان، شب گذشته دقایقی پس از افطار، مردم جهرم با تجمع در مقابل ساختمان اداره برق اقدام به آتش کشیدن لاستیک کردند و خواستار کاهش خاموشی ها شدند.

یکی از معترضان گفت: همان گونه که کاهش گاز رسانی در زمستان مناطق سردسیر را تحت تأثیر قرار داده بود، حالا قطعی برق باعث بروز مشکلاتی عظیم در مناطق گرمسیری می شود.

وی با اشاره به گرمای شدید در مناطق جنوبی استان گفت: مسئولان بارها اعلام کرده اند که در ماه رمضان برق قطع نخواهد شد اما در این فصل گرم و با این روزهای طولانی مدت، چگونه می توان مشقت روزه داری را تحمل کرد؟

این شهروند جهرمی خاطرنشان کرد: قطعی برق بر برپایی مراسم رمضانیه در مساجد هم اثر گذاشته است. از طرفی سیستم های صوتی مساجد دچار اختلال می شوند و از طرف دیگر کثرت جمعیت باعث افزایش دما در شبستان های مساجد شده و دستگاه های خنک کننده و تهویه هم کار نمی کنند.

وی مدعی شد در برخی از نقاط جهرم در روز ۳ بار و در برخی نقاط دیگر ۴ بار برق قطع می شود.

به گزارش ایسنا، به رغم به آتش کشیدن لاستیک و احتمال هجوم مردم به ساختمان اداره برق، اما نیروی انتظامی در کمال آرامش، اوضاع را در کنترل داشت.

مهندس جلایر رئیس اداره برق شهرستان جهرم نیز چندین بار قصد سخنرانی و بیان علل بروز خاموشی داشت که مردم با صدای بلند مانع از سخنرانی وی شد.

۳ شب قبل نیز مردم جهرم در همین خصوص مقابل ساختمان اداره برق و فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

خبرگزاری ایسنا

علی شیرازی