سركنسول جمهوری اسلامی ایران در پاكستان گفت به دلیل عمل نكردن پاكستان به تعهدات خود در ساخت خطوط انتقال برق، ایران نیز نمی تواند به تعهد خود مبنی بر صادرات ۱۱۰۰ مگاوات برق به این كشور عمل كند.

به نقل از نیوز اینترنشنال ، سركنسول جمهوری اسلامی ایران در پاكستان گفت پاكستان به تعهدات خود در ساخت شبكه انتقال برق از ایران عمل نكرده است و بنابراین ایران نیز نمی تواند به تعهد خود مبنی بر صادرات ۱۱۰۰ مگاوات برق به پاكستان عمل كند .

مسعود محمد زمانی كه در دیدار با ناظم نسرین جلیل معاون شهردار كراچی سخن می گفت افزود: ایران تا كنون به تعهد خود مبنی بر صدور ۳۵ مگاوات برق به استان بلوچستان پاكستان عمل كرده است .

وی در خصوص پروژه انتقال گاز ایران به شبه قاره هند نیز گفت : پاكستان و ایران در خصوص این پروژه به توافق نهایی دست یافته اند و ایران به مذاكرات خود با هند ادامه خواهد داد . به محض اینكه ایران و هند بر سر قیمت گاز به توافق نهایی دست یابند ، عملیات اجرایی آن ظرف چند ماه آغاز خواهد شد .

وی در ادامه گفت: پاكستان و ایران فرصتهای زیادی برای گسترش مبادلات تجاری دو جانبه دارند . گسترش همكاریهای اقتصادی دو كشور طی یك سال اخیر فراتر از حد تصور بوده است .

بر اساس این گزارش تراز تجاری ایران و پاكستان هم اكنون ۶۰۰ میلیون دلار در سال است . ایران از پاكستان برنج ، منسوجات ، میوه های تازه وارد می كند و پاكستان نیز از ایران بنزین و فرآورده های پتروشیمی وارد می كند .