غلامرضا اتابكی با اشاره به خاموشی‌های اخیر در استان گفت : متاسفانه به علت خشكسالی های اخیر ، در استان آذربایجانغربی ۲ ماه است كه شاهد خاموشی ها ی ناخواسته هستیم و مردم نیز به وضوح اثرات آن را در بدنه فعالیت های اقتصادی مشاهده نموده و كمال همكاری را با شركت توزیع نیروی برق آذربایجانغربی به عمل می‌آورند .

وی با اشاره به تعداد مشتركان برق گفت : شهرستان خوی جزو شهرهای بزرگی است كه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار مشترك برق در آن وجود دارد و حتی در هیچ یك از شهرهای استان آذربایجان شرقی این رقم مشترك برق وجود ندارد .

اتابكی تصریح كرد : در زمینه توسعه برق خوی با توجه به شرایط این شهر دیدگاه ویژه ای وجود دارد و دومین امور برق این شهر نیز به زودی ایجاد خواهد شد .

در این مراسم، دكتر مؤید حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از طرح مساله فروش نیروگاه سیكل تركیبی خوی گفت : دلیلی بر فروش این نیروگاه وجود ندارد و شركت های تركیه برای سرمایه گذاری در نیروگاه سیكل تركیبی خوی اعلام آمادگی نموده اند .

در ادامه، فرماندار خوی با اشاره به اینكه امسال در كشور ۵۰ درصد خشكسالی‌ داریم، افزود: علت‌ خاموشی‌های اخیر نیز تابع جریان خشكسالی ها بود و بایستی از مردم به خاطر صرفه جویی در مصرف برق تقدیر و تشكر نمود .

ابراهیم محمدلو افزود: امسال برای تامین برق مناطق روستایی شهرستان خوی یك میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار استانی اختصاص یافته است.

در پایان این مراسم نجات ا... علی نژاد بعنوان مدیر جدید امور برق خوی معرفی و از خدمات سبزیكاری مدیر قبلی تقدیر شد.

حامد کاظم زاده خوئی