فراخوان نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اوایل مهرماه امسال منتشر می‌شود.

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بهمن‌ماه سال جاری از سوی دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد برگزار خواهد شد و فراخوان شركت در این جشنواره تا پایان شهریورماه و اوایل مهرماه سال جاری منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفندماه سال جاری در بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی اعم از نقاشی،گرافیك، مجسمه‌سازی، تصویرسازی،عكاسی،كاریكاتور و هنر جدید برگزار می‌شود.

همچنین كلیات آیین‌نامه جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز از سوی غلامعلی طاهری،مصطفی گودرزی و ابراهیم حقیقی تدوین شده كه به تصویب دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد رسیده است ولی هنوز به تأیید معاونت هنری این وزارتخانه نرسیده است.

این آیین‌نامه پس از آن كه مورد تأیید و تصویب نهایی از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد قرارگرفت، لازم‌الاجرا خواهد شد.

به دنبال تصویب این آیین‌نامه،‌شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور كارشناسانی از بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی تشكیل خواهد شد كه در خصوص چگونگی برگزاری جزئیات جشنواره امسال در بخش‌های مختلف اظهار نظر خواهند كرد.

بر اساس این گزارش، اعضای شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر مشخص شده‌اند اما هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند و با معرفی اعضای این شورا، دبیر جشنواره نیز مشخص خواهد شد. غلامعلی طاهری یكی از گزینه‌های دبیری نخستین جشنواره در نظر گرفته شده كه البته طاهری هنوز این سمت را نپذیرفته است.