در شرایطی كه وزارت نیرو در میان دستگاه‌های دولتی سهم چندان مطلوبی را از نظر خصوصی سازی ندارد، یكی از موفق‌ترین نمونه واگذاری‌های این وزارت‌خانه در امر خصوصی‌سازی شركت‌های مشاور و مجری پروژه، واگذاری شركت «تدبیر نیرو» است كه پس از انتقال‌ مالكیت این شركت به بخش خصوصی، این روزها مدیران این شركت با فشارهای اداری زیرمجموعه وزارت نیرو روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ما، یكی از موانع خصوصی‌سازی شركت‌های تحت پوشش وزارت نیرو، همواره و همیشه این بوده است كه شركت‌های مشاوره و پیمانكاری این وزارتخانه دارای اموال و دارایی‌های‌ فیزیكی و مشهود (نظیر زمین، كارخانه، دفتر، ماشین‌آلات، تجهیزات و ...) نیستند و ارزش‌گذاری آنها بسیار دشوار است و از آنجایی كه تنها سرمایه و دارایی قابل انتقال آنها دانش، تخصص، تجربه و نیروی انسانی خبره‌ای هستند كه از آن به عنوان دارایی نامشهود یا معنوی یاد می‌شود، بنابراین به دلیل دشواری ارزش‌گذاری آن، هر فعال بخش‌خصوصی متقاضی خرید این گروه از شركت‌ها نیستند.

شركت «تدبیر نیرو» كه یكی از همین دست شركت‌ها است، در سال گذشته از سوی شماری از فعالان آشنا به حوزه مهندسی طراحی و مشاوره مدیریت در توسعه صنایع به ویژه صنعت برق همراه با دیون چند صدمیلیون تومانی خریداری شد. بعد از خرید این شركت از سوی بخش خصوصی، مهندس «بهروز رفیعی»، مدیریت این شركت را بر عهده گرفت. وی كه از سال ۱۳۵۸ تاكنون در سمت‌های مدیریتی در شركت‌های توانیر و مشانیر (۸ سال رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل) و ده‌ها شركت دیگر بوده است، می‌گوید: بعد از انتقال شركت، تمام پرسنل و نیروی متخصص شركت، در شركت همچنان حضور فعال داشته و حدود ۳۰درصد تعداد نیروهای متخصص شركت افزایش یافت.

وی ادامه داد: پس از توسعه نیروی انسانی شركت، «تدبیر نیرو» تلاش كرد در مناقصه‌های حوزه فعالیت، حضوری فعال داشته باشد و از زمان كوتاهی كه شركت خریداری شد، در مناقصه پروژه مهندسی و طراحی مشاركت فعال داشته است و برنده مناقصه مهندسی چند نیروگاه از جمله چابهار، زرگان دو، گل‌گهر، بم، مازندران و اخیرا مدیریت یك پروژه پتروشیمی جدید (MC) و پروژه‌های خطوط انتقال نیرو و پست فشار قوی در پروژه توزیع برق و مدیریت پیمان چند پروژه صنعتی شود.

وی با اشاره به اینكه طی همین مدت چندین تفاهم‌نامه با شركت‌های كانادایی، آلمانی و سوئیسی جهت صادرات خدمات مهندسی امضا شده است، گفت: ما این توان را داریم كه در آینده نزدیك به اولین شركت بخش خصوصی در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی تبدیل شویم. وی ادامه داد: با این حال بعد از انتقال شركت، فشارها به روی ما افزایش یافت و خریداران متوجه شده‌اند كه بخشی از دیون شركت به خریداران منتقل شده و با افشای كامل اطلاعات روبه‌رو نبودیم، جدای از بدهی‌های اعلام نشده، نارضایتی كارفرمایان، بی‌انگیزگی و افسردگی مدیران، كارشناسان و كاركنان شركت كه حقوق آنها نیز در بیشتر موارد با تاخیر پرداخت می‌شد، بخشی از مشكلات جدی شركت بود.

وی با اشاره به عدم پرداخت حق بیمه كاركنان شركت و تلاش برای انتقال آن به خریداران بخش خصوصی ادامه داد: همه این فشارها قابل تحمل است، اما به یكباره با درخواست تخلیه ساختمان یا دفتر مركزی شركت كه تنها نكته مثبت این واگذاری بود، روبه‌رو شدیم. این در حالی است كه طی مكاتبات مسوولان وزارت نیرو و سپاسگزاری آنها برای فروش این‌گونه شركت‌های دارای دیون، مقرر شده بود كه حداقل پنج سال، اجاره آنها برای سرمایه‌گذاران جدید استمرار یابد.

آن هم برای شركتی كه از سال ۱۳۷۲ مستاجر برق تهران بوده است.

وی ادامه داد: این در حالی است كه در قبل از واگذاری در ساختمان استیجاری مزبور مدیران وقت، كمبود جا داشته‌اند و ساختمان ملكی شركت تدبیر نیرو مورد استفاده مسكونی یكی از مدیران قرار گرفته است. چون نمی‌خواستند ملك مزبور را تخلیه كرده و در اختیار تدبیر نیرو قرار دهند، در ابتدای سال ۱۳۷۴ ملك فعلی و دفتر مركزی شركت را با مبلغی وام در اختیار تدبیر نیرو قرار می‌دهند تا مطابق نیاز خود به جای ساختمان استیجاری قبلی مورد استفاده قرار دهد. وی با ابراز شگفتی نسبت به فشارهای غیرمنتظره از هر ناحیه به شركت برای تخلیه ملك گفت: به جای اینكه این روزها در فكر اجرای پروژه‌ها و پرداخت دیون، مالیات، حقه دولت، افزایش ایمنی سطح اشتغال پرسنل شركت باشیم، با هجوم فیزیكی به دفتر، شكستن تابلوی شركت و تهدید به ندادن كار همانند «واقعه صدرا» و طی كردن این دادگاه و آن دادگاه هستیم.

رفیعی می‌پرسد: «آیا این رفتار حمایت از بخش خصوصی و خصوصی‌سازی است؟»