معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینكه برای تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها شرایط سختی را پیش رو داریم گفت:پس از گذر از فصل پاییز، در فصل زمستان نگران تامین سوخت نیروگاه‌ها هستیم چرا كه امسال به دلیل نبود نیروگاه‌های برق آبی مصرف گازوئیل و سوخت نیروگاه‌ها افزایش خواهد یافت.

عباس علی آبادی در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: پیش بینی می‌شود امسال در فصل زمستان ۱۳۷ میلیون متر مكعب گاز طبیعی یا معادل آن گازوئیل و مازوت نیاز باشد، بنابراین احتمال می رود برای تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها شرایط سختی را پیش رو داشته باشیم.

وی تاكید كرد: برای جلوگیری از هرگونه كمبود سوخت نیروگاهی حجم مخازن نیروگاه‌ها را ۲ برابر افزایش داده و لوله‌گذاری اتصال نیروگاه‌ها را به جایگاه‌های سوخت در اولویت قرار دادیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: ۹۰ درصد مخازن سوخت مایع نیروگاهها در حال حاضر تكمیل و تعدادی از نیروگاه‌ها نیز از طریق لوله به مراكز تولید و جایگاههای سوخت كشور متصل شده است.

علی آبادی تاكید كرد: انجام این كارها نگرانی‌ها را مرتفع نمی‌كند چرا كه در صورت بروز سرمای شدید مثل سرمای سال گذشته كه موجب ایجاد مشكلاتی برای انتقال سوخت شد مشكلات به صورت خاموشی برق بروز خواهد كرد.