آثار برگزیدگان دوسالانه‌های مختلف خارجی،‌ در محل جدید مؤسسه ماه‌ مهر به نمایش درآمد.

مؤسسه ماه‌ مهر ساختمان جدید خود را با نمایش آثار برگزیدگان دوسالانه‌های مختلف هنرهای تجسمی خارج از كشور افتتاح كرد.

این آثار به هنرمندان سه دهه اخیر بعد از انقلاب اسلامی تعلق دارد كه در دوسالانه‌ها و سه‌سالانه‌های مختلف هنرهای تجسمی خارج از كشور موفق به دریافت جایزه شدند.

این نمایشگاه به مناسبت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی و جابه‌جایی مؤسسه ماه‌مهر و استقرار آن در محل جدید بر پا شده است.

به گفته آریا اقبال این آثار با نظر هنرمند و كارشناسی مؤسسه ماه مهر قیمت‌گذاری شده و بالاترین قیمت نیز به اثری از افشین پیرهاشمی تعلق دارد كه با قیمت ۷۵ میلیون تومان ارائه شده است.

آریا اقبال مدیر نگارخانه آریا و یكی از اعضای هیئت مدیره مؤسسه ماه مهر از اجرای پرفورمنس «دیس‌كانكت» به كارگردانی آتیلا پسیانی خبر داد و گفت: مجوز این پرفورمنس صادر شده و با حضور سه بازیگر به مدت ۲۰ دقیقه طی سه روز در مؤسسه ماه مهر برگزار می‌شود.

در ادامه مژگان والی‌پور مدیر نگارخانه والی به حضور جهانی هنرمندان ایرانی اشاره داشت و گفت: ارائه آثار هنرمندان از سوی سه نگارخانه الهه،والی و آریا در خارج از كشور فرصتی را برای حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی خارجی به وجود آورد كه این تعامل در رشد هنرهای تجسمی ایران و بحث اقتصاد هنر بسیار مؤثر بود.

وی با اشاره به حمایت دولت از هنرهای تجسمی و گسترش هنر ایرانی-اسلامی در خارج از مرزهای ایران گفت: در هر جریان نویی، با چالش‌ها و مشكلاتی روبرو می‌شویم كه امیدواریم مشكلات مربوط به حضور جهانی ایران نیز رفع شود.

والی‌پور همچنین درباره برگزاری حراج ایرانی به مثابه دیگر حراج‌های بزرگ خارجی گفت: یكی از آرزوهای ما برگزاری حراجی با نام ایران است و امیدوار هستیم كه در برنامه‌ریزی‌های آینده این آرزو تحقق پیدا كند.

آریا اقبال یكی دیگر از اعضای هیئت مدیره مؤسسه ماه مهر درباره برگزاری نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی «هفت‌نگاه» گفت: این نمایشگاه همچون سال‌های گذشته اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.

در نمایشگاه برگزیدگان دوسالانه‌ها و سه‌سالانه‌های هنرهای تجسمی خارج از كشور آثاری از افشین پیرهاشمی،جمشید حقیقت‌شناس،حسین خسروجردی،احمد خلیلی‌فرد،منیژه صحی،صداقت جباری كلخوران،سیمین كرامتی،نصرت‌الله مسلمیان وكریستا ناسی به نمایش گذاشته شده است.

ساختمان جدید مؤسسه ماه‌مهر در خیابان آفریقا،كوچه نیلوفر پلاك ۹ واقع شده است و علاقه‌مندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند تا ۸ آبان‌ماه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به این مؤسسه مراجعه كنند.