دومین همایش منطقه‌ای هنرهای تجسمی کشور و کارگاه‌های آموزش هنر روز سه شنبه ۲۳ مهر ماه با حضور محمود شالویی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید آقا حسینی، هنرمندان و مسئولان در شهر همدان به کار خود پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی همایش منطقه‌ای هنرهای تجسمی کشور، مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، دومین همایش منطقه‌ای هنرهای تجسمی کشور و کارگاه‌های آموزش هنر را از روز ۲۰ تا ۲۳ مهرماه در مجتمع فرهنگی- هنری بوعلی سینا و دانشگاه علمی کاربردی شهر همدان برگزار کرد.

در مراسم اختتامیه محمود شالویی گفت: در این همایش منطقه‌ای شاهد شکوفایی دوباره این استعدادها هستیم طبیعی است که اگر این زمینه‌ها با بهترین نحو فراهم شود هیچ وقت نیاز نیست که هنرمندان شهرستانی برای شکوفایی استعداد و تقویت بنیه هنریشان بخواهند شهرشان را ترک و به مرکز کشور مهاجرت کنند .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید در برنامه‌های آتی مرکز هنرهای تجسمی نه تنها باید جایگاه ویژه‌ای را برای آنان قرار داده و آنها را از برنامه‌های آتی خودمان هم محروم نکنیم بلکه باید در سرلوحه برنامه‌های مرکز قرار داشته باشند.