شهر لندن میزبان یكی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های هنری هنرمندان ایران و عرب شد؛ نمایشگاهی با عنوان <ریشه‌ها> كه در گالری واترهاوس اند داد Water house and Dodd این شهر برپا شده است. در این نمایشگاه كه تا ۲۵ اكتبر (چهارم آبان‌ماه) ادامه دارد، از ایران آثار هنرمندانی چون حسین زنده‌رودی، پرویز تناولی، منیر شاهرودی، فریدون آو، شیرین نشاط، نوید نور، فریدون امیدی، فرهاد مشیری و... به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه دربردارنده ۱۵ نقاشی، مجسمه و عكس از هنرمندان مطرح ایران و همچنین آثاری از هنرمندان عرب است. پرویز تناولی در این نمایشگاه با دو اثر شركت كرده است. یكی از آنها مجسمه‌ای از مجموعه <هیچ> و دیگری از مجموعه <شاعر عاشق> او است. اثر <هیچ> ۶۲ در ۲۲ سانتی‌متر است و از برنز تشكیل شده؛ اثر دیگر هم از برنز است. شیرین نشاط با سه اثر به نام‌های <من راز او هستم>، <نصرت> و <پری> در این نمایشگاه شركت كرده است.

منیر شاهرودی با دو اثر از مجموعه آینه‌كاری‌های خود، دیگر هنرمند حاضر در این نمایشگاه است. دو اثر او <ترنج> و <واریاسون‌ها در هشت ضلعی> نام دارد. این آثار از قطعات مختلف شیشه، آینه و پلاستر روی چوب تشكیل شده‌اند. حسین زنده‌رودی با چهار اثر در نمایشگاه لندن حضور دارد؛ آثاری با عنوان، خداحافظ- خداحافظ، بادكنك‌های آتشین، لذت قلبم را احاطه كرد و حداقل - شماره ۶. اما فریدون آو، دیگر نقاش و مجسمه‌ساز ایرانی است كه با چهار اثر میهمان این نمایشگاه است. دو اثر اول، چهار عنصر مقدس ۱ و ۲ نام دارد و دو اثر دیگر عبارتند از پل موناریا ۱ و۲. فرهاد مشیری دیگر هنرمند ایرانی هم با سه اثر بدون عنوان در این نمایشگاه حضور دارد. در كنار هنرمندان ایرانی، هنرمندان دیگری چون حمرا عباس، لیلا شاوا، وجدان، ناجا محدودی و... در این نمایشگاه آثار خود را عرضه كرده‌اند.

اهمیت این نمایشگاه در این است كه گالری برپاكننده آن، یكی از معتبرترین گالری‌های لندن به حساب می‌آید؛ از سوی دیگر، بانك اروپایی عرب حامی این نمایشگاه است. ری واتر هاوس برپاكننده این نمایشگاه درباره نمایش این آثار می‌گوید: <این نمایشگاه می‌تواند منعكس‌كننده سطح روبه رشد هنر معاصر منطقه خاورمیانه باشد كه این روزها نمود خوبی در این منطقه داشته است.> گالری برپاكننده این نمایشگاه یكی از قدیمی‌ترین گالری‌های شهر لندن به حساب می‌آید كه در خیابان كورك قرار دارد. خیابان كورك یكی از مهم‌ترین مراكز هنری شهر لندن است كه حراجی‌های مهم ساتبی، كریستی و فیلیپس در آن برپا می‌شوند. به گفته منیر شاهرودی كه با دو اثر در این نمایشگاه حضور دارد، این نمایشگاه در نوع خود یكی از بهترین نمایشگاه‌‌‌های لندن طی چند سال اخیر است. گفتنی است به موازات نمایشگاه <ریشه‌‌ها>، نمایشگاه دیگری هم با عنوان <تلاقی‌ها> در این گالری در جریان است كه مجموعه‌ای از عكس‌های یك عكاس مطرح مراكشی را در بر می‌گیرد.