آثار ۲۳ زن هنرمند ایرانی در قالب نمایشگاه «ماسك‌های شهرزاد» آذرماه در دبی به نمایش در می‌آید.

«فریال سلحشور» درباره این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه با عنوان «ماسك‌های شهرزاد» شامل آثار ۲۳ هنرمند نقاش،عكاس و مجسمه‌ساز ایرانی است كه بنا به درخواست مركز «دی.ای.اس.تی» دبی، ۲۴ آذرماه جاری در دبی برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ هم‌اكنون مشغول تدارك كاتالوگ این نمایشگاه با همكاری نشر نظر و عكاسی این آثار با همكاری مریم زندی هستیم.

مدیر نگارخانه دی اسامی هنرمندان شركت‌كننده در این نمایشگاه را به شرح زیر معرفی كرد: این نمایشگاه شامل آثار ۲۳ هنرمند از سه نسل هنرمندان معاصر ایران است كه مهمترین آنها منصوره حسینی و منیر فرمانفرماییان از هنرمندان نسل پیش از انقلاب ایران هستند.

مریم جواهری، فریده لاشایی،فرح اصولی، پریوش گنجی،گیزلا سینایی، شیده تامی،مریم زندی،فاطمه امدادیان،مریم شیرین لو،سمیرا علیخان زاده،شهلا حبیبی،ناهید آرین،شهره مهران،بهار بهبهانی، آزاده رزاق دوست،شادی قدیریان،فتانه دادخواه،گلناز فتحی،دلبر شهباز،طاهره صمدی،شیلا كلامیان،راضیه پورسالاری دیگر هنرمندانی هستند كه آثارشان در سه رشته نقاشی،عكس و مجسمه‌سازی در این نمایشگاه حضور دارد.

سلحشور درباره نمایشگاه زنان هنرمند معاصر ایران در لندن هم توضیح داد: طرح اولیه برگزاری این نمایشگاه مربوط به دو سال پیش و دوره‌ای است كه حراج‌ آثار هنرمندان ایرانی در خارج از كشور شروع شد.

وی افزود: آن زمان تعداد آثار هنرمندان زن ایرانی در حراج‌ها به نسبت آقایان بسیار كم بود و همین مسئله من را به فكر برپایی نمایشگاهی از آثار هنرمندان زن ایرانی انداخت و با موافقت و همكاری مؤسسه «كندل استار» لندن كه مدیریت آن بر عهده یك زن ایرانی است، قرار شد این نمایشگاه را با عنوان «ماسك‌های شهرزاد» یا «زنان هنرمند معاصر ایران» اسفندماه سال جاری «مارچ ۲۰۰۹» در لندن برپا كنیم.

سلحشور با تأكید بر این كه به نمایشگاه‌های زنانه اعتقادی ندارد، افزود: از ۳۵ سال پیش تاكنون آرزوی من جهانی شدن هنرمند ایرانی بود كه به لطف خدا این اتفاق افتاده است و هم‌اكنون هنر ایران بسیار بیشتر از هنر چین در سطح دنیا در حال گسترش است.

مدیر نگارخانه دی، اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز نمایشگاهی از آثار هنرمندان جوان ایران در یكی از نگارخانه‌های «مان گلری» لندن برپا كرد كه به گفته وی نمایشگاه بسیار پر بیننده و پرفروشی بود.