برندگان كودك و نوجوان مسابقات بین‌المللی هنری در آیین ویژه‌ای در مركز آفرینش‌های فرهنگی و هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

به نقل از روابط عمومی كانون، عصر روز سه‌شنبه ۱۶ مهر هم‌زمان با روز جهانی كودك مركز آفرینش‌های فرهنگی و هنری كانون در تهران نیز برنامه‌های شاد و متنوعی را برای كودكان تهرانی تدارك دیده است.

این برنامه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ این روز اجرا می‌شود و در آن جوایز برگزیدگان تهرانی مسابقات بین‌المللی نقاشی كه از كشورهای ژاپن، لهستان، فنلاند و دیگر رقابت‌های جهانی در اختیار كانون قرار گرفته است به كودكان و نوجوانان اهدا خواهد شد.

اجرای تئاتر و پخش تازه‌ترین فیلم‌های كانون برای كودكان كه در میان آنها نام فیلم "بارون میاد جر جر" نیز به چشم می‌خورد، از جمله برنامه‌های شاد این مراسم برای كودكان تهرانی است.

مركز آفرینش‌های فرهنگی و هنری كانون در خیابان حجاب همچنین در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهر كارگاه‌های هنری برای كودكان برپا كرده و مجموعه‌ای نزدیك به هزار نقاشی كودكان عضو این مركز را كه طی فصل تابستان در كارگاه‌های هنری شركت كرده بودند را بر دیوارهای خود نصب كرده است تا خانواده‌ها در جریان پیشرفت فرزندان خود از نزدیك قرار گیرند.

كارگاه‌های هنرخلاق هم در رشته‌های نقاشی، كاردستی (صورتك سازی)، كلاژ، اُریگامی و خوشنویسی برپا می‌شود.

همچنین مجموعه‌ای شامل بیش از ۱۲۰ اثر عكاسی برگزیده پنجمین جشنواره عكس كودك و نوجوان نیز طی این دو روز در قالب نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان به هنر عكاسی قرار می‌گیرد.

این آثار شامل عكس‌هایی است كه كودكان و نوجوانان با موضوع آزاد و بزرگ‌سالان با موضوع كودك تهیه كرده‌اند.

استفاده از برنامه‌های ویژه كانون به مناسبت روز جهانی كودك در مركز آفرینش‌های فرهنگی و هنری، مركز تئاتر و دیگر مراكز كانون در این روزها رایگان اعلام شده است.

برنامه‌های روز جهانی كودك امسال از روز ۱۶ مهر در مراكز كانون پرورش پرورش فكری كودكان و نوجوانان در سراسر ایران آغاز می‌شود.