مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری كرد تا با نظر شورای سیاستگذاری، دبیر نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا دو هفته‌ی دیگر معرفی شود.

محمود شالویی،عنوان كرد: كلیات آیین‌نامه جشنواره‌ی هنرهای تجسمی فجر توسط غلامعلی طاهری،مصطفی گودرزی و ابراهیم حقیقی تدوین و تصویب شده و به دنبال آن از هنرمندانی برای حضور در شورای سیاستگذاری این جشنواره دعوت به عمل آمده است كه به زودی اعضای آن معرفی می‌شوند.

او اضافه كرد: طبق آیین‌نامه‌ی جشنواره و با حضور اعضای شورای سیاستگذاری افرادی برای دبیری پیشنهاد و كلیات فراخوان تصویب می‌شود كه نهایتا امیدواریم دبیر جشنواره تا دو هفته‌ی دیگر معرفی و به دنبال آن فراخوان جشنواره هم منتشر شود.

او در پاسخ به چگونگی برگزاری نخستین دوره از این جشنواره و فراخوان آن خاطرنشان كرد: با توجه به زمان برگزاری جشنواره و نخستین دوره‌ی آن، فرصت زیادی برای ارائه و انتخاب آثار جدید وجود ندارد و احتمالا جشنوار‌ه منتخبی از برگزیده‌های بخش‌های مختلف است، اما باز هم تلاش می‌كنیم تا در كنار آن از آثار جدید هم بهره بگیریم.

شالویی همچنین درباره مكان برپایی این جشنواره توضیح داد: موزه‌ی هنرهای معاصر یكی از گزینه‌های قطعی است اما با توجه به گستردگی جشنواره از مكان‌های دیگر هم استفاده خواهیم كرد و برای برپایی همزمان جشنواره در تهران و شهرستان برنامه‌ریزی می‌كنیم.

او همچنین از برگزاری جشنواره به صورت بین‌المللی و با حضور آثاری از دیگر كشورها خبر داد.

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفندماه سال جاری در بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی اعم از نقاشی،گرافیك، مجسمه‌سازی، تصویرسازی،عكاسی،كاریكاتور و هنر جدید برگزار خواهد شد.