معاون نظارت بر بهره‌برداری شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور از تخصیص ۱۰ درصد از اعتبارات طرح‌ها و پروژه‌ها به منظور حفظ و نگهداری از تاسیسات شبكه‌های آب و فاضلاب خبر داد.

به نقل از دبیرخانه همایش آب و فاضلاب، علی‌اصغر قانع كه ریاست شورای برگزاری این همایش را عهده‌دار است افزود: این اعتبارات در اختیار معاونت نظارت بر بهره‌برداری شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور قرار خواهد گرفت كه امیدواریم پس از تصویب و ابلاغ، بسیاری از مشكلات موجود مرتفع شود.

وی در مورد برپایی دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویكرد بهره‌برداری یادآور شد: یكی از رویكردهای این همایش در زمینه تاكید سازمان بهداشت جهانی در زمینه بهبود خدمت دهی بخش آب و فاضلاب است.

رئیس شورای برگزاری دومین همایش ملی آب و فاضلاب ادامه داد: موضوع بهبود بخشی از منظر سازمان بهداشت جهانی تنها یك موضوع فنی و مهندسی نیست كه مقوله‌ای است كه رویكردهای مدیریتی، بنگاه‌دارف زیست محیطی، اجتماعی و سیاسی دارد.

قانع همچنین از برپایی كارگاه تخصصی در ایام برپایی همایش با حضور متخصصان خاص و شركت‌های مشاور آب و فاضلاب و نیز برپایی نمایشگاه جانبی به عنوان دیگر برنامه‌های این همایش سه روزه نام برد.

گفتنی است، دومین همایش ملی آب و فاضلاب با رویكرد بهره‌برداری از توسط شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور و دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) ۱۶ تا ۱۸ مهرماه امسال در تهران برپا می‌شود.