رئیس اسبق فدراسیون كشتی گفت: برای تقویت تیم ملی باید همانند سالیان نه چندان دور، پایگاه قهرمانی كشتی آزاد تشكیل شود.

سلطانعلی ترخاق اظهار داشت: در سال های گذشته یك سالن به صورت همیشگی برای تمرین كشتی گیرانی كه بخت های كسب دوبنده تیم ملی محسوب می شدند اختصاص داشت كه سرمربی تیم ملی مسئولیت تمرینات را بر عهده می گرفت. به این شكل كشتی گیران تهرانی و شهرستانی می توانستند آمادگی خود را در طول سال حفظ كنند.

وی تاكید كرد: اگر باز هم این كار را انجام دهیم كشتی روزهای بهتری را تجربه خواهد كرد. كشتی گیران امروز وضعیت مناسبی ندارند و وقت ها را از دست می دهیم. باید مشكلات روحی آنها را برطرف كنیم تا برای شركت در جام جهانی،‌ مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی ۲۰۰۹ آماده شویم.

ترخاق در مورد انتخاب كادر فنی تیم ملی گفت: در شرایط فعلی باید فردی انتخاب می شد كه كشتی را از این وضعیت خارج كند. غلامرضا محمدی از نیروهای تحصیل كرده است كه سابقه قهرمانی و مربیگری را دارد. او از پشتوانه خوبی برای این مسئولیت بهره می برد. امیدوارم در كارش موفق باشد.

وی افزود: مجموعه جدید تیم ملی به یك مربی سنگین وزن نیز نیاز دارد. در این مورد گزینه های زیادی مطرح هستند كه باید دید كدام یك مسئولیت را می پذیرند.

مدیر هیئت كشتی تیم نفت خاطر نشان ساخت: موفقیت این كادر به عوامل زیادی بستگی دارد. بخشی از آن در محدوده وظایف سرمربی و مربی است و بخشی نیز به فدراسیون باز می گردد. باید برای حضور در مسابقات داخلی و برون مرزی برنامه ریزی شود.