اولین نمایشگاه فروش آثار عکس ایران با فروش بیش از یک میلیارد ریال به کار خود پایان داد. حراج بزرگ این نمایشگاه برای چکش زدن آثاری که بیش از دو خریدار دارند، احتمالاً تا پایان هفته برگزار خواهد شد. این نمایشگاه که با مشارکت صدها عکاس بزرگ ترین ضیافت تصویری ایران را شکل داده بود، با تحقق هدف اصلی خود که ساماندهی اولین بازار ملی خرید و فروش آثار هنری و نزدیک شدن به اندازه های یک اکسپو بین المللی بود، این اکسپو با حضور سه نسل از عکاسان (پیشکسوت، حرفه یی و تجربی) در کنار هم در طول نزدیک به دو هفته برگزار شد، بیش از ۱۴ هزار بازدیدکننده داشت. گرچه بسیاری معتقدند مانور برگزارکنندگان روی هنرمندانی که عکس هایشان را به نمایش گذاشته بوده اند، در افزایش آمار بازدیدکنندگان بی تاثیر نبوده است.

علاوه بر خریداران و متقاضیان بخش خصوصی، مراکز و نهادهایی چون سازمان فرهنگی- هنری شهر تهران، بانک اقتصاد نوین، سازمان زیباسازی شهر تهران، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی و... از این نمایشگاه اقدام به خرید آثار کردند. حراج بزرگ این نمایشگاه که ابتدا قرار بود برای چکش زدن آثاری با بیشتر از یک خریدار در دو روز پایانی نمایشگاه برگزار شود، با کمی تاخیر احتمالاً تا پایان این هفته در سالن سینماتک موسسه فرهنگی- هنری صبا برگزار خواهد شد. آثاری از هنرمندانی همچون عباس کیارستمی، حسین پرتوی محمد فرنود، جمشید بایرامی و... در این حراج چکش خواهد خورد. با مشخص شدن وضعیت خرید مجموعه های دولتی از نخستین اکسپو مجسمه، آمار دقیق فروش این نمایشگاه تا پایان هفته مشخص می شود.

از سوی دیگر اکسپوی مجسمه سازی که همزمان با اکسپوی عکس آغاز شده بود، نتوانست آمار دقیقی از فروش آثار عرضه شده ارائه دهد. کورش گلناری دبیر نخستین اکسپوی مجسمه در این باره می گوید؛ «بعد از بازدید نمایندگان مجموعه های دولتی از نمایشگاه فروش تاکنون قول هایی از سوی ملاحسینی رئیس سازمان زیباسازی، شالویی مدیر موزه هنرهای تجسمی، مجتبی آقایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران و... برای خرید از این نمایشگاه صورت گرفته و مادامی که خرید این نهادها انجام نشود، نمی توان آمار دقیق فروش را مشخص کرد.» او درباره خرید مجموعه داران بخش خصوصی از این نمایشگاه توضیحاتی ارائه داد؛ «این بخش تاکنون بیش از ۴۰ اثر را خریداری یا پیش خرید کرده است که باید وضعیت قطعی خرید این بخش نیز تا پایان هفته مشخص شود.» اولین نمایشگاه سالانه فروش آثار هنرمندان مجسمه ساز ایران، با ۲۱۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه فروش که در برگیرنده بهترین کارهای مجسمه سازان است، از میان ۶۰۰ اثر ارسالی انتخاب شده و آثاری از هنرمندانی همچون بهروز دارش، طاهر شیخ الحکمایی، ایرج محمدی، قدرت الله عاقلی، استاد رضایی، شجاع الدین شهابی، بیژن نعمتی شریف، محمدحسین عماد، فاطمه امدادیان، سیمین اکرامی، کورش گلناری، احمد نادعلیان، عبدالناصر گیوقصاب، جمشید مرادیان، سعید شهلاپور، یک اثر از زنده یاد ایرج کریم خان زند، و از محمدعلی مددی و سه اثر از محمد فربدنیا در آن عرضه شده است.