وزیر نیرو گفت : به طور متوسط سالانه ۲ میلیارد متر مكعب آب به ظرفیت مخازن كشور اضافه می شود .

پرویز فتاح دیروز در سنندج افزود : كشور ما از توان بالایی برای ذخیره آب برخوردار است و امیدواریم با اراده مجلس و دولت از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم .

وی اظهار داشت : اعتبارات پروژه های آبی كشور در سال ۸۷ ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است .

وزیر نیرو تصریح كرد : میزان اعتبار یاد شده در سال ۸۷ به بالای ۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید .

فتاح در ادامه وضعیت سدسازی را در كشور خوب ارزیابی كرد و افزود : با توجه به خشكسالی امسال و به منظور پیشگیری از هدر رفتن منابع آبی مصرف بهینه و استفاده صحیح از مخازن آب در كل كشور امری ضروری است .

وزیر نیرو در ادامه به دریاچه زریوار مریوان به عنوان سرمایه ای ملی اشاره كرد و گفت : مسئولان كشور و استان وظیفه مهمی بر دوش دارند تا از دریاچه زریوار حفاظت كنند.

فتاح مسئولیت ملی در عرصه های مختلف را یادآور شد و افزود : اقداماتی در اطراف دریاچه صورت گرفته و خواهد گرفت كه ما را امیدوار می كند تا در آینده بهتر بتوانیم از این سرمایه ملی حفاظت كنیم .

وی كنترل چاه های اطراف دریاچه و مهار فاضلاب آلوده كه به دریاچه می ریزد را عاملی بزرگ برای نجات دریاچه زریوار دانست و گفت : استفاده از آب دریاچه برای جاهایی كه می توانیم از منابع دیگر آن را تامین كنیم برای دریاچه زریوار مفید خواهد بود.

وزیر نیرو همچنین از پیشرفت ۶۰ درصدی سد گاران در مریوان خبر داد و گفت : طرحی در دولت و مجلس برای حمایت از طرح های آبی در حال تصویب است كه اگر به تصویب برسد سد گاران تا سال آینده آبگیری خواهد شد.