با مشخص شدن وضعیت خرید مجموعه‌های دولتی از نخستین اكسپو مجسمه، آمار دقیق فروش این نمایشگاه تا پایان هفته مشخص می‌شود.

كورش گلناری - دبیر نخستین اكسپو مجسمه عنوان كرد: بعد از بازدید نمایندگان مجموعه‌های دولتی از نمایشگاه فروش تاكنون قول‌هایی از سوی ملاحسینی -رییس سازمان زیباسازی، شالویی-مدیر موزه‌ی هنرهای تجسمی ،مجتبی آقایی - مدیر مركز هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و ... برای خرید از این نمایشگاه صورت گرفته و مادامی كه خرید این نهادها انجام نشود، نمی‌توان آمار دقیق فروش را مشخص كرد.

او همچنین با اشاره به استقبال مجموعه‌داران بخش خصوصی از این نمایشگاه،اضافه كرد: این بخش تاكنون بیش از ۴۰ اثر را خریداری و یا پیش‌خرید كرده است كه باید وضعیت قطعی خرید این بخش نیز تا پایان هفته مشخص شود.

گلناری تصریح كرد: امیدواریم تا پایان هفته آمار دقیق فروش نخستین نمایشگاه فروش مجسمه مشخص شود، هرچند كه با توجه به كاتالوگ این نمایشگاه، علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید به انجمن مجسمه‌سازان مراجعه كنند.

او احتمال داد تا برخی از آثار این نمایشگاه در صورت تمایل هنرمندان این بخش در آرت اكسپویی كه دی ماه سال جاری برگزار می‌شود نیز عرضه شود.

اولین نمایشگاه سالانه‌ی فروش آثار هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، هجدهم آبان ماه سال جاری با ۲۱۰ اثر از صدو پنجاه هنرمند در خانه هنرمندان ایران آغاز به كار كرد و روز پنج‌شنبه- هشتم آذر ماه به كار خود پایان داد.

این نمایشگاه فروش كه در برگیرنده‌ی بهترین كارهای مجسمه‌سازان است، از میان ۶۰۰ اثر ارسالی انتخاب شده و آثاری از هنرمندانی همچون بهروز دارش ، طاهر شیخ‌الحكمایی، ایرج محمدی، قدرت‌الله عاقلی، استاد رضایی، شجاع‌الدین شهابی، بیژن نعمتی شریف، محمد حسین عماد، فاطمه امدادیان، سیمین اكرامی، كوروش گلناری، احمد نادعلیان، عبدالناصر گیوقصاب، جمشید مرادیان، سعید شهلاپور ، یك اثر از زنده‌یاد ایرج كریم‌خان زند، سه اثر از محمدعلی مددی و سه‌ اثر از محمد فربدنیا در آن دیده می‌شود.