فرماندار شهرستان گنبدكاووس گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت نیرو به شركت برق استان گلستان ویژه شهرستان گنبدكاووس ابلاغ شد.

غلامعلی سوسرایی امروز در جمع مدیران این شهرستان با بیان اینكه پیگیری برای اخذ ۱۵ میلیارد ریال دیگر از این اعتبار ادامه دارد، افزود: پیگیری مجدانه فرمانداری در سفر دوم هیئت دولت به استان گلستان و حضور وزیر نیرو در شهرستان گنبدكاووس سبب اختصاص این مقدار اعتبار شد.

وی همچنین تصریح كرد: این تلاش‌ها سبب اختصاص این میزان اعتبار به بخش برق شهرستان گنبدكاووس شد تا صرف بهبود و اصلاح شبكه برق شهرستان و اجرای پست ۶۳ كیلوولت اینچه‌برون و طرح‌های برق‌رسانی و بالا بردن ولتاژ برق شود.

سوسرایی خاطرنشان كرد: در این ابلاغیه پرویز فتاح، وزیر نیرو خطاب به محمد بهزاد مدیر‌عامل توسعه برق ایران تاكید كرده است این مبلغ ویژه شهرستان گنبدكاووس است.

فرماندار شهرستان گنبدكاووس با بیان اینكه مبلغ اختصاصی باید تا پایان سال مالی جاری هزینه شود، افزود: شركت توزیع برق باید پروژه‌های اصلاح و بهسازی شبكه برق این شهرستان را به توزیع برق گلستان قرار دهد.

وی با اشاره به رهاورد سفر نخست رئیس جمهور به شهرستان گنبدكاووس گفت: مبلغ ۴ میلیارد ریال در سفر نخست رئیس جمهور برای اصلاح شبكه برق شهرستان اختصاص یافت كه تمام این اعتبار جذب و صرف بهبود اصلاح بخشی از شبكه برق به ویژه محله سیدآباد و خیابان علوی این شهرستان شد.

وی همچنین از اختصاص ۲۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری به طرح‌های آبرسانی شهرستان گنبدكاووس خبر داد و گفت: این میزان اعتبار برای اجرای ۱۱ پروژه بزرگ در بخش آبرسانی اختصاص داده شده است.

وی افزود: این ۱۱ پروژه آبرسانی كه اعتبارات آن از مصوبات رهاورد سفر دوم رئیس جمهور تامین می‌شود، شامل آبرسانی به شهر گنبدكاووس، پروژه‌های آبی روستایی، احداث كانال جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر گنبدكاووس و دیواره‌سازی شهر اینچه‌برون است.

سوسرایی همچنین تصریح كرد: در میان این ۱۱ پروژه مبلغ ۴ میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی شهر گنبدكاووس اختصاص یافته است كه به زودی اجرا می‌شود.