مدیركل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخی دلالان انحصارطلب، حوزه هنرهای تجسمی را به انحصار خود درآورده‌اند اما انحصارطلبی آنها را می‌شكنیم.

محمود شالویی، چهارشنبه شب در نخستین همایش روسای انجمن هنرهای تجسمی و معاونان هنری ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های كشور در اصفهان اظهار داشت: بیش از ۳۰ سال حوزه هنرهای تجسمی در انحصار عده‌ای محدود و خاص بود كه دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این انحصار را در هم شكست و فعالیت در حوزه هنرهای تجسمی را از تهران به سراسر استان‌های كشور انتقال می‌دهد.

وی افزود: در طول چند سال گذشته، فعالیت هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای تجسمی تنها به مركز و شهر تهران محدود شده بود كه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است، این انحصارطلبی برخی از دلالان پایتخت‌نشین را از بین می‌بریم.

وی تصریح كرد: انحصارشكنی پراكنده‌سازی فعالیت‌های هنرمندان هنرهای تجسمی به سراسر كشور وظیفه هر شخص و نهادی است و دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع را به طور جد پیگیری می‌كند.

مدیركل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد تصریح كرد: تعامل میان استان‌های سراسر كشور باید افزایش یابد و هنرهای هنرمندان استان‌های كشور به دیگر مناطق ایران انتقال یابد.

وی همچنین از برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی كودك و نوجوان در همدان در آینده نزدیك خبر داد و گفت: این جشنواره با همكاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و با حضور ۴۰ كشور خا رجی در همدان برگزار می‌شود.

شالویی افزود: با تشكیل دبیرخانه دائمی نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی كودك و نوجوان در همدان، همه ساله شاهد برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی هستیم.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین همایش روسای انجمن هنرهای تجسمی و معاونان هنری ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های كشور در اصفهان تصریح كرد: تعاملات و ارتباطات میان استان‌های كشور باید افزایش یافته است و دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كشور از برنامه‌های مناسب و ارزشمند استان‌ها استقبال می‌كند.

مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در این مراسم اظهار داشت: حركات و اقدامات فرهنگی به استمرار و پیگیری نیاز داشته و با برگزاری مقطعی امور فرهنگی در جامعه كاری را از پیش نمی‌برد.

سید علیرضا حسینی افزود: برگزاری مقطعی اقدامات فرهنگی در سطح جامعه تنها نتایجی كوتاه مدت و موضعی دارد.

مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تصریح كرد: اگر چه فعالیت در عرصه هنرهای تجسمی با تاخیر آغاز شده، اما این طرح از چشم‌اندازهای خوبی برخوردار است.