سرمربی جدید تیم ملی كشتی فرنگی جوانان گفت:‌ با توجه به درخشش جوانان در جهانی ۲۰۰۸، انتظار از ما بالا رفته و مسئولیت سنگینی بر عهده داریم.

فرهاد اسماعیل نژاد اظهار داشت: ۲۶ سال در عرصه مربیگری فعالیت كرده ام كه ۱۶ سال آن در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تیم های ملی بوده است. اگر خودستایی نباشد باید بگویم كه انتظار داشتم زودتر از این، مسئولیت رده سنی جوانان به من سپرده شود. امروز فدراسیون به من اعتماد كرده و از دیدگاه جامعه كشتی نیز فرد شایسته ای برای این پست هستم.

وی افزود: با كمك خدا و همكاری مربیان سازنده، تلاش خواهم كرد تا روند رو به رشد كشتی فرنگی جوانان را همچنان ادامه دهیم. در این راه به همفكری، انسجام و حمایت فدراسیون نیاز دارم. با پشتكار گذشته در این راستا حركت می كنم و هر زمان نتوانم این مسئولیت را انجام دهم خودم كنار می روم تا فرصت را به دیگران واگذار كنم.

وی با اشاره برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در سال جاری، تصریح كرد: براساس عدالت رفتار خواهم كرد. این كه كشتی گیری در انتخابی تیم ملی به مقام نخست دست پیدا كند و او را ملی پوش معرفی كنیم، عدالت نیست چون ممكن است در این رقابت ها حوادث زیادی رخ دهد. در این راه مانند حسن رنگرز قطعا مشكلاتی نیز خواهیم داشت؛ اما با این حال برای كسب اعتبار كشتی فرنگی تلاش می كنیم.