دومین حراج بزرگ هنری «بانهامس» در خاورمیانه، چهارم دی ماه سال جاری با فروش آثاری از سهراب سپهری، فرامرز پیلارام، محمد احصایی، رضا مافی و ... در هتل مریج دبی برگزار می‌شود.

دومین حراج بزرگ آثار هنری «بانهامس» امسال با حضور پنجاه درصدی آثار هنرمندان ایرانی برگزار خواهد شد كه در میان آنها آثار كمیابی همچون تابلویی از مجموعه‌ی درخت‌های سهراب سپهری با قیمتی معادل ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار ، آثاری از فرامرز پیلارام با قیمتی معادل ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار، آثاری از حسین زنده‌رودی با قیمت ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار، اثری از پرویز تناولی با قیمتی معادل ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار، اثری از محمد احصایی با قیمتی معادل ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار در كنار هنرمندانی از امارات، هند، پاكستان و غیره به‌ فروش می‌رسند.

گفتنی است، حراجی «بانهامس» یكی از قدیمی‌ترین حراجی‌های انگلستان است كه درسال ۱۷۹۳ تاسیس شد و دارای شعبه‌های گسترده‌ای در سراسر جهان است.

‌هم‌چنین در این دوره از حراجی «بانهامس» آثاری از دیگر هنرمندان ایرانی همچون ماركو گرگوریان، ژازه طباطبایی، بهمن دلخواه، فرهاد مشیری، رضا درخشانی، كوروش شیشه‌گران و ... به فروش می‌رسند.

حراجی «بانهامس» در مارچ سال ۲۰۰۸ نیز میزبان آثاری از هنرمندان ایرانی بود . به‌طوری كه اثری از فرهاد مشیری باعنوان «عشق» با قیمتی بالغ بر یك میلیون دلار به فروش رسید و دو روز پیش نیز در این حراجی كه در موزه «رویال میراژ» دبی برگزار شده بود ، آثاری از حسین زنده‌رودی ،آیدین آغاشلو، فرهاد مشیری و ... با قیمت‌هایی بالا به فروش رسید.

گفتنی است احتمال دارد به زودی شعبه‌ای از حراجی «بانهامس» در ایران راه‌اندازی شود.