برنامه اردوهای تیم ملی كشتی فرنگی تا پیش از برگزاری جام بین المللی یادگار امام (ره ) اعلام شد.

اردوی اول این تیم از امروز در خانه كشتی آغاز می شود.

قرار بود استارت اردوی اول از روز اول آذر زده شود كه به دلیل عدم ایجاد تداركات لازم این اردو با چند روز تاخیر برگزار می شود به همین دلیل محمد بنا كه وقفه ای ۱۰ روزه را بین اردوی اول و دوم در نظر گرفته بود از زمان استراحت شاگردانش كاست تا اردوها طبق برنامه پیش برود.

اردوی اول در روز ۱۷ آذر به پایان می رسد و فرنگی كاران مجددا از روز ۲۵ آذر تا ۹ دی در اردو خواهند بود .

اردوی سوم تیم ملی در روزهای ۲۱ دی تا ۵ بهمن برگزار می شود كه در صورت موافقت فدراسیون با حضور تیم در جام وهبی امره این اردو با سفر به تركیه به پایان می رسد.

مسابقات انتخابی جام یادگار امام نیز در روز ۱۰ بهمن ماه برگزار می شود .

نفرات اعزامی به جام تركیه در انتخابی یادگار امام كشتی نمی گیرند

فرنگی كاران شركت كننده در جام وهبی امره تركیه از حضور در مسابقات انتخابی جام یادگار امام معاف خواهند شد.

برای انتخاب كشتی گیران شركت كننده در جام بین المللی یادگار امام كه اسفند ماه در قم برگزار می شود رقابت های انتخابی برگزار خواهد شد.

این مسابقات ۱۰ و ۱۱ بهمن به انجام می رسد .

به گفته محمد بنا سرمربی تیم ملی علاوه بر پنج فرنگی كار اعزامی به المپیك اعضای تیم ملی جوانان و سهمیه داران استان ها نفرات شركت كننده در جام وهبی امره نیز مستقیما در جام یادگار امام شركت می كنند.

این در حالی است كه فاصله زمانی انتخابی جام یادگار و جام وهبی امره چند روز بیشتر نیست .

براین اساس نفراتی مثل علی اشكانی حمید باوفا مجتبی باباجان زاده و ... باید در رقابت های انتخابی شركت كنند تا جواز شركت در جام یادگار را به دست آورند.

لرستان به مقام قهرمانی كشتی شاهد رسید

تیم كشتی آزاد بزرگسالان لرستان در جایگاه نخست مسابقات فرزندان شاهد قرار گرفت .

چهارمین دوره مسابقات كشتی آزاد بزرگسالان فرزندان شاهد و ایثارگر ایران در سالن سیدرسول حسینی ساری برگزار شد.

در این مسابقات ۱۲۹ كشتی گیر در قالب ۲۵ تیم حضور داشتند كه در پایان تیم لرستان با ۴۴ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت .

تیم های كرمانشاه و مازندران نیز با ۳۶ و ۳۴ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند .

رده های چهارم پنجم و ششم نیز به ترتیب از آن تیم های گلستان خوزستان و خراسان رضوی شد.

نفرات برتر این مسابقات به این شرح است :

۵۵ كیلو : وحید خلیلی (مازندران ) حسن بنداری (خوزستان ) وریا دوازده رخ (كردستان ) و ضیاالدین محمودی (فارس )

۶۰ كیلو : عنایت اسدی (لرستان ) محمدامین محمد پور (آذربایجان غربی ) مهدی رحمتی (خراسان رضوی ) و حسن فضلی (گلستان )

۶۶ كیلو : یاسر امیرخانی (آذربایجان شرقی ) علی اوصالی (زنجان ) میكائیل قرنی (خراسان شمالی ) و پویا فضل الهی (شهرری )

۷۴ كیلو : پیمان محمدی (كردستان ) حمیدرضا خیبری (خراسان شمالی ) علی صاحبی (خراسان رضوی ) و فرامرز ابدالی چراغی (لرستان )

۸۴ كیلو : مهدی غفاریان (خراسان رضوی ) محسن نعمت پور (لرستان ) میثم زاد (تهران الف ) و روح الله عالی (مازندران )

۹۶ كیلو : سیدمیثم حسینی (گلستان ) روح الله دارایی (لرستان ) مهدی حسینی (كرمانشاه ) و شهریار اسلامی پور (سیستان و بلوچستان )

۱۲۰ كیلو : پیمان گل محمدی (كرمانشاه ) نقی توكلی (مازندران ) مهران فولادوند (لرستان ) و شادمان عظیمی (فارس )

مهدی غفاریان به عنوان فنی ترین كشتی گیر و تیم خوزستان نیز به عنوان تیم اخلاق این دوره از مسابقات انتخاب شدند.

قهرمان فصل گذشته به مصاف سیمان درود می رود

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر كشتی آزاد در هفته اول مسابقات در درود میهمان تیم سیمان این شهرستان خواهد بود.

با وجودی كه هنوز برنامه هفته اول لیگ برتر از سوی سازمان لیگ اعلام نشده است مربیان تیم های شركت كننده حریفان خود در رقابت اول را می شناسند تا بدین طریق زمان ورود كشتی گیران خارجی شان مشخص شود.

در تماس با مربیان تیم ها برنامه هفته نخست لیگ برتر به این شرح اعلام شد :

A گروه

صدرای زیرآب مازندران ـ آزادگان بابل در زیرآب

سیمان درود ـ نفت تهران در درود

گراد در این گروه استراحت خواهد كرد.

B گروه

نیروی زمینی ارتش ـ راه آهن مشهد

باشگاه عسگری محمدیان ـ صنایع و معادن همدان در ساری

كلاردشت KSB گاز مازندران