در جریان بازی تیم ملی امارات و ایران «اسماعیل مطر» مهاجم جوان و سرعتی اماراتی با یار مستقیم خود حسین كعبی مدافع راست تیم ملی ایران بارها و بارها درگیر شد كه حتی در دقایقی درگیری این ۲ بازیكن به یك جنگ فیزیكی شباهت داشت تا نبردهای تن به تن و طبیعی بازی فوتبال.

البته در پایان بازی نیز این ۲ بازیكن یكدیگر را رها نمی كردند و حتی كار به وساطت پلیس امارات و درگیری علی دایی با وی كشید. این بازی كه در پایان نتیجه ای به غیر از تساوی یك بر یك و تقسیم امتیازات نداشت با هزاران حاشیه همراه بود. اول اینكه گزارشگران و مجریان تلویزیونی و رادیویی كشور امارات بشدت نسبت به عملكرد حسین كعبی اعتراض كردند و حركت علی دایی را به دلیل دخالت در دعوا و مضروب نمودن پلیس محكوم كردند.

دومین اقدام تلویزیون و مطبوعات امارت به صورت پیاپی به تصویر كشیدن موقعیت های گل تیم ملی امارات بود كه با این كار می خواستند تیم ملی ایران را یك تیم دست و پا بسته مقابل میزبان نشان دهند. آنها حتی در تصاویر منتخب خود از موقعیت های حساس بازی صحنه گل ایران را نشان ندادند تا ثابت شود قصد و غرضی در كار است. سومین اقدام عرب ها دعوت از «اسماعیل مطر» مهاجم تیم ملی امارات به یك برنامه زنده ورزشی بود كه بارها و بارها از سوی شبكه های مختلف خبری در امارات گوشه هایی از آن پخش شد و حرف های مطر نیز در مطبوعات این كشور كوچك با تیترهای بزرگ چاپ شد تا اماراتی ها از هر وسیله ای برای كوبیدن بازیكن ملی پوش تیم ملی كشورمان و همچنین علی دایی سو استفاده كنند اما حرف های مطر در این برنامه تلویزیونی چه بود؟

اسماعیل مطر در ابتدای حرف هایش گفت: همانطور كه دیدید تیم ملی ایران اصلاً حریف بزرگ و خطرناكی نبود و اگر ما دقت لازم را در زدن ضربات نهایی از خود نشان می دادیم حتماً با چند گل ایران را در هم می شكستیم. وی در ادامه با اشاره به درگیری هایش با حسین كعبی گفت: در وهله اول باید بگویم من همیشه سعی كردم اخلاق و بازی جوانمردانه را رعایت كنم و حتی در سخت ترین شرایط نیز به كسی توهین یا بددهنی نمی كنم اما رفتار كعبی كه به زبان عربی تسلط داشت و به من اهانت می كرد امانم را برید و باعث شد من هم جوابش را بدهم.مطر كه از سوی مجری برنامه با سؤالاتی خط مشی دار روبه رو شده بود ادامه داد: كعبی هنوز هم فكر می كند من باعث شدم مسئولان باشگاه الامارات فصل گذشته عذرش را بخواهند و به همین علت مرا مورد اهانت قرار می داد.

قصد این بازیكن تسویه حساب با من بود وگرنه دلیلی نداشت وقتی من تمركزم به بازی بود بخواهم با كعبی جر و بحث كنم.مطر از حركت دایی در پایان بازی نیز انتقاد كرد و افزود: به نظر من سرمربی تیم ملی ایران اصلاً كار درستی انجام نداد كه خودش را وارد دعوای ما كرد چرا كه شان سرمربی تیم ملی ایران بالاتر از این حرف هاست كه با من و پلیس كشورم درگیر شود. مهاجم امارات در پایان حرف هایش به مردم امارات قول داد تیم ملی ایران را در تهران شكست داده و خودش نیز یكی از گلزنان بازی لقب بگیرد.