سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی گفت: از نظر من علی اشكانی اگر در مسابقات داخلی بدرخشد مشكلی برای عضویت در تیم ملی ندارد.

محمد بنااظهار داشت: این كشتی گیر مشكلی از نظر فنی ندارد، فقط به این دلیل كه سال گذشته شرایط روحی خوبی نداشت و شكست برابر چند حریف را تجربه كرد، او را به اردو دعوت نكردم.

وی ادامه داد: اشكانی اگر در مسابقات انتخابی جام یادگار و همچنین در این تورنمنت بین المللی خوب كار كند، حتما به اردو دعوت خواهد شد. برای من در عین حال كه جوانگرایی و پشتوانه سازی اهمیت دارد، سن و سال در صورت بهترین بودن ملاك نیست.

سرمربی تیم ملی افزود: این موارد را در تماسی تلفنی به اشكانی اعلام كردم. تجربه او خیلی ارزشمند است. به اشكانی گفتم با جدیت به تمرینش ادامه دهد. من همه كشتی گیران و نوع كارشان را می شناسم.

بنا با اشاره به نفراتی كه نام شان در فهرست اردونشینان از قلم افتاده است: بعد از نزدیك به ۲ سال دوباره مسئولیت را برعهده گرفته ام و اردوی اول در واقع استارت نخست كار ماست. اگر می خواستیم همه مهره های كشتی فرنگی را به اردو دعوت كنیم به سه خانه كشتی نیاز داشتیم. نمی توانستم همه نفرات را به اردو دعوت كنم.

مربی تیم ملی در المپیك ۲۰۰۴ آتن تصریح كرد: همه كشتی گیران و مربیان باید صبر داشته باشند تا بتوانیم دوباره كارایی افراد را شناسایی كنیم. ما چشمی داریم كه كار و زحمت همه را می بیند. تا جام یادگار امام برای شناخت بضاعت های مان فرصت داریم. بعد از آن است كه باید تیم را برای شركت در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی نایب قهرمان كشتی فرنگی جهان در سال ۱۹۸۱ در مورد دیدگاه خود در خصوص برپایی لیگ خاطر نشان ساخت: من در مورد لیگ از منظر شخصی صحبت می كنم در حالی كه در این خصوص فدراسیون كشتی و سازمان لیگ تصمیم گیرنده هستند. من هم وقتی می بینم فرنگی كاران از این راه منبع درآمدی دارند خوشحال می شوم این مسابقات در تاریخ مناسبی برگزار شود تا با هماهنگی باشگاه ها كاری كنیم كه كشتی از برگزاری لیگ، كمتر لطمه ببیند.

محمد بنا تاكید كرد: جدا از مسائل مالی، لیگ جز ضرر چیزی برای ما ندارد. اگر مفید بود آلمان باید امروز بهترین تیم دنیا را داشت و یا روس ها كه صاحب كشتی هستند نیز لیگی مانند آلمان برگزار می كردند. كشتی گیری مثل علی محمدی مجبور بود به خاطر لیگ هر هفته وزن كم كند و ناآماده به المپیك رفت. به جای لیگ، می توانیم جام جایزه بزرگ را در ایران برگزار كنیم.