تابلوهای نقاشی متعلق به «فرهاد مشیری»، «حسین زنده‌رودی» و «آیدین آغداشلو» روز گذشته در حراجی آثار هنری جهان عرب و ایران در دوبی ركوردشكنی كردند.

حراجی «بونهماس» روز گذشته ۱۵۰ تابلوی نقاشی متعلق به هنرمندان معاصر كشورهایی چون ایران، هند، لبنان، امارات، سوریه، عراق و پاكستان را در موزه «رویال میراژ» دوبی به مزایده گذاشت.

در این مزایده، بیشترین قیمت پیشنهادی برای یك تابلو متعلق به اثری از «حسین زنده‌رودی» بود كه به قیمت ۲۷۶ هزار دلار به فروش رفت.

دومین اثر گرانقیمت نیز به‌نام اثر دیگری از «حسین زنده‌رودی» كه بدون عنوان بود، ثبت شد كه به قیمت ۲۶۴ هزار دلار چوب خورد.

تابلوی «فرشته» اثر «فرهاد مشیری» نیز به قیمت ۲۶۴هزار دلار به فروش رفت. درمیان آثاری كه بیشترین قیمت پیشنهادی را در حراجی دوبی داشتند، می‌توان به تابلویی از «آیدین آغداشلو» اشاره كرد كه به قیمت ۱۳۲هزار دلار به فروش رفت. از این هنرمند تابلوی دیگری نیز به قیمت ۳۰ هزار دلار فروخته شد.

هم‌چنین تابلوی «محبت» اثر «محمد احصایی» به قیمت ۷۲ هزاردلار فروخته شد. تابلویی از «رضا لواسانی» به قیمت ۴۲‌ هزار دلار، «ابوالقاسم سعیدی» به قیمت ۶۶ هزار دلار، تابلوی «مزرعه خشك» اثر «ماركوس گریگوریان» به قیمت ۸۶ هزار دلار و تابلوی «مشت طلایی» اثر «رضا درخشانی» به قیمت ۱۰۲ هزاردلار به فروش رفتند.

دیروز هم‌چنین در این حراجی از مجموعه‌ «برف سفید» اثر «عباس كیارستمی»، كارگردان سرشناس سینمای ایران یك تابلوی بدون نام به قیمت ۴۲‌ هزاردلار به فروش رفت.

كمترین قیمت پیشنهادی كه درحراجی دیروز برای یك اثر هنرمند ایرانی ارائه شد، متعلق به «بهمن جلالی» بود كه شش هزار و ۶۰۰ دلار فروخته شد.