مدیر تیم های ملی كشتی فرنگی گفت : برخلاف شایعات هیچ اختلافی بین من و محمدبنا وجود ندارد.

محمد دلیریان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار كرد : با بنا و یا هیچ فرد دیگری اختلاف ندارم . شرایط سنی ام ایجاب نمی كند كه بخواهم با كسی مشكل داشته باشم یا دشمنی كنم .

وی ادامه داد : ممكن است در كار اختلاف سلیقه وجود داشته باشد اما مشكل شخصی با هیچ كسی ندارم . شاید برخی ها توقع داشته باشند من به عنوان مدیر تیم های ملی آنها را سرمربی یا مربی كنم اما آنهایی كه شایسته تر ترجیح داده می شوند انتخاب خواهند شد. البته این موضوع دلیلی بر شایسته نبودن بقیه نیست .

دلیریان تصریح كرد : در سه رده تیم ملی تنها می توانیم حدود ۱۰ مربی انتخاب كنیم اگر هم حق و حقوق مربیان سازنده داده نمی شود و توجهات به آنها كافی نیست این دیگر از عهده من خارج است و هیات های كشتی استان ها و مدیران كل باید به آن توجه كنند.

وی به تبعیض بین فوتبال و سایر رشته ها اشاره كرد و افزود : اگر این روند تبعیض آمیز بین فوتبال و سایر رشته ها ادامه پیدا كند رشته های مدال آور كم كم از رده خارج می شوند و انگیزه ای برای كار كردن نمی ماند اگر یك ورزشكار سال ها زحمت بكشد و قهرمان المپیك شود ۱۰۰ میلیون برای چهارسال می گیرد اما یك فوتبالیست در چهار سال یك میلیارد تومان پول می گیرد وقتی یك كشتی گیر بوكسور یا جودوكار این تفاوت ها را می بیند انگیزه اش را از دست می دهد . یك تیم فوتبال مسابقه ای معمولی را می برد ۱۰ میلیون تومان جایزه می گیرد ولی برای رشته های دیگر باید صد واسطه پیدا كنیم تا یك مسئول به اردو سر بزند. اگر این پول ها شخصی هزینه می شد مشكلی نبود اما بودجه ای كه متعلق به همه مملكت است با تبعیض بین فوتبال و سایر رشته ها تقسیم می شود.

مدیر تیم های ملی به شكست تیم فرنگی در المپیك اشاره كرد و گفت : تیم فرنگی از لحاظ فنی آماده بود اما از لحاظ روحی مشكل داشتند و با تمام عشق و علاقه به میدان نرفتند كه حل این مسئله در تخصص من نیز نبوده است باید بررسی كرد كه چرا مثلا حدادی كه رشته ورزشی اش ركوردی است دچار چنین افتی می شود !

در المپیك كل كاروان ایران شكست خورد اما بی انصافی كردند و شكست را بر دوش كشتی انداختند.

دلیریان ادامه داد : ۴۰ میلیارد تومان هزینه می كنیم تا در المپیك مدال بگیریم اما پنج میلیارد جایزه برای آن در نظر نمی گیریم چرا برای طلای المپیك نباید پانصد میلیون تومان جایزه بدهیم ! قهرمانان كشتی روسیه نزدیك به یك میلیارد تومان جایزه گرفتند.

مدیر تیم های ملی در مورد انتقاد برخی اهالی كشتی از یزدانی خرم گفت : جامعه كشتی در حال خود زنی است و همین كار با خادم و طالقانی هم صورت گرفت . آنهایی كه در حال حاضر حرف از وحدت می زنند اگر یكی از آنها بر سركار آید سایرین مخالف او می شوند. این روش بیشتر در جهت نابودی كشتی خواهد بود تا اعتلای آن .

وی در پاسخ به این سوال كه آیا از كشتی گیران المپیكی خبر دارید گفت : به واسطه محمدبنا از وضعیت آنها مطلع هستیم و از دوشنبه هم به اردوی تیم ملی خواهند آمد.

دلیریان در مورد وضعیت رییس فدراسیون و بررسی های كمیته تحقیق گفت : با صحبت های رییس جمهور بعید می دانم وضعیت یزدانی خرم نامشخص باشد به طور كلی عدم ثبات در مدیریت ها باعث می شود كه نتایج كشتی نوسان زیادی داشته باشد.

دلیریان در پایان ابراز داشت : در این هفته سرمربی تیم ملی جوانان را معرفی می كنیم . سعی می كنیم با بررسی كامل فردی را انتخاب كنیم كه اگر بالاتر از قبلی ها نبوده كمتر هم نباشد.

نخستین اردوی تیم ملی كشتی فرنگی پس از المپیك

اردوی آمادگی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان از ۵ آذرماه به مدت ۱۰ روز در محل خانه كشتی تهران برگزار می شود .

اولین اردوی تیم ملی كشتی فرنگی پس از المپیك با كادر جدید فنی از سه شنبه آغاز می شود كه اسامی كشتی گیران دعوت شده به اردو به شرح زیر است :

۵۵ كیلوگرم : حمید سوریان (تهران ) محسن حاجی پور (مازندران ) كیوان قهرمانی (كردستان ) باقر توكلیان (فارس ) یاسین بهرامی پور (كرمانشاه ) مهدی شیری (كرج ) محمد فقیری (تهران )

۶۰ كیلوگرم : جاسم امیری ـ سجاد امیری (لرستان ) مجید یعقوبی (خراسان رضوی ) ادریس تختی (خوزستان ) محمدرضا قضائی (تهران )

۶۶ كیلوگرم : سعید عبدولی (خوزستان ) امید نوروزی (فارس ) علی محمدی (تهران ) افشین بیابانگرد (اردبیل ) صابر میرزاده (مازندران )

۷۴ كیلوگرم : مهرزاد زارع ـ حمید ریحانی (فارس ) فرشاد علیزاده (تهران ) محمد سرخه نژاد (خوزستان ) یداله عرب جعفری (اصفهان ) احمد انصاری (كهكیلویه و بویراحمد) جاوید رضوان (تهران )

۸۴ كیلوگرم : حبیب اله اخلاقی ـ مجتبی كریم فر (خوزستان ) سامان طهماسبی (كردستان ) بابك قربانی (كرمانشاه ) داود اخباری (تهران ) طالب نعمت پور (لرستان )

۹۶ كیلوگرم : قاسم رضائی ـ داود گیل نیرنگ ـ محمدرضا اكبری (مازندران ) محمد قربانی (كرمانشاه ) امید جراحی (كردستان ) امیر علی اكبری (تهران )

۱۲۰ كیلوگرم : مسعود هاشم زاده (آذربایجان شرقی ) علیرضا غریبی (ایلام ) بشیر باباجان زاده (مازندران ) محسن بشینجی (خراسان رضوی ) امیر قاسمی منجزی (خوزستان ) رحیم مهدیان (اصفهان )

سرمربی : محمد بنا

مربیان : ناصر نوربخش (تهران ) جمشید خیرآبادی (كردستان ) محمدعلی چمیانی (فارس ) ایرج قلاوند (خوزستان )

مدیر تیم های ملی فرنگی : محمد دلیریان (تهران )

فردین معصومی و محمد رضایی قرارداد بستند

۵ كشتی گیر دیگر در لیگ برتر كشتی آزاد قرارداد بستند .

فردین معصومی دارنده مدال برنز سال ۲۰۰۶ جهان در وزن ۱۲۰ كیلوگرم و محمد رضایی قهرمان سال ۲۰۰۶ آسیا در ۵۵ كیلو با تیم كشتی آزاد گراد تهران قرارداد بستند.

كلاردشت و هادی كورگانی با تیم نیروی زمینی ارتش KSB همچنین اباذر اسلامی با تیم راه آهن خراسان حسین مصطفی زاده با تیم قراردادهای خود را به امضا رساندند.

ایوب بهتاج مربی بدنساز تیم ملی كشتی فرنگی در دوسال گذشته نیز به عنوان مربی با تیم صنایع و معادن استان همدان قرارداد بست .